موسوی لارگانی مطرح کرد ؛

ورود سومین نفتکش ایرانی به آب های ونزوئلا

منتخب مردم فلاورجان در مجلس یازدهم گفت: ارسال سوخت برای ونزوئلا یک اقدام تجاری و قانونی براساس موازین بین المللی است، اما در تعارض با میل و خواسته آمریکا است.

خبرگزاری خانه ملت؛ سیدناصر موسوی لارگانی با اشاره به ورود سومین نفتکش ایرانی به آب‌های ونزوئلا ، گفت: این اقدام مشترک ایران و ونزوئلا برای به چالش کشیدن سیاست دولت ترامپ است که در تلاش بوده با وضع تحریم‌های سختگیرانه علیه ایران و ونزوئلا عرصه اقتصادی را برای دو کشور تنگ کند.

وی  با اشاره به محدودبودن گزینه‌های آمریکا برای مقابله با اقدام ایران و ونزوئلا در دور زدن تحریم‌ها افزود: براساس اصول روابط بین الملل حق مسلم کشورها و اراده ملت ها در احقاق حقوق شان درباره این اعزام مورد نظر قرارگرفته است.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس دهم درباه بی اثرشدن تهدیدهای آمریکایی با اعزام نفتکش ها، مطرح کرد: تحریم شکنی یکی از اثرات اعزام کشتی ها است و اعزام نفتکش ثابت کرد که تحریم های آمریکایی می توانند بی اثر باشند.

وی با بیان اینکه همه کشورها از جمله آمریکا باید بدانند که با احترام به پیمان ها و توافقات می توانند به منافع ناشی از آن دست یابند، تاکید کرد: آمریکا در کارنامه خود فهرستی از نقض پیمان ها و توافقات بین المللی از جمله برجام دارد. آمریکا در حوزه تجارت بین الملل هم با وضع یکسری تعرفه ها و افزایش تحریم ها در حوزه مبادلات تجاری دنیا اخلال ایجاد کرده است.

نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره موفق بودن اعزام کشتی‌های نفتکش ایرانی به ونزوئلا ،ادامه داد:هرچند اقدام ایران در ارسال سوخت برای ونزوئلا یک اقدام تجاری قانونی براساس موازین بین المللی است، اما در تعارض با میل و خواسته آمریکا است.

منتخب مردم فلاورجان در مجلس یازدهم شورای اسلامی با بیان اینکه اعزام نفت کش های حامل سوخت ایران، برای ونزوئلا ، آغاز برگ جدیدی در روابط دو کشور خواهد بود،تصریح کرد: اگرچه ونزوئلا یکی از بزرگترین دارندگان ذخایر نفتی دنیا است؛ اما در شرایط نامناسب این کشور برای تامین سوخت ،ایران کمک بسیار مهمی در اختیار این کشور قرار داده است.

گفتنی است؛ به دنبال پهلوگرفتن اولین نفت‌کش ایران در پالایشگاه ال پالیتو، نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا ضمن تشکر از حمایت‌های ایران، تاکید کرد: کاراکاس و تهران هردو خواهان صلح هستند.ما حق داریم آزادانه تجارت کنیم.وی ایران و ونزوئلا را دارای «مردمانی انقلابی» نامید که هرگز در برابر آمریکا به زانو در نخواهند آمد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اعتبار نفت و گاز، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، ونزوئلا