زنگنه مطرح کرد ؛

اصلاح دستورالعمل تشکیل کمیسیون ها

نماینده تربت حیدریه خواستار اصلاح دستورالعمل تشکیل کمیسیون ها شد. در واکنش به این درخواست، رئیس سنی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هیات رئیسه هر چه سریعتر نشستی برای اصلاح دستورالعمل و امتیازبندی کمیسیون ها برگزار کند.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛  محسن زنگنه در نشست علنی امروز (پنج شنبه 8 خرداد) مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تبصره 1 ماده 26 آیین نامه داخلی مجلس گفت: همانطور که می دانید در این ماده از آیین نامه داخلی دستورالعمل اجرایی و امتیاز عضویت نمایندگان در کمیسیون ها آمده است، بسیاری از نمایندگان این دستورالعمل اجرایی را مغایر اصول عدالت می دانند.

نماینده مردم تربیت حیدریه در مجلس یازدهم ادامه داد: از این رو خواستار اصلاح این دستورالعمل هستیم، با توجه به اینکه نمایندگان قصد دارند مجلس یازدهم کار خود را با قوت آغاز کند، از اعضای هیات رئیسه می خواهیم امروز بعدازظهر به همراه اعضای کمیسیون آیین نامه داخلی جلسه ای در نظر بگیرند تا طرح آماده شده با امضای 200 نماینده برای امضای دستورالعمل اجرایی تشکیل کمیسیون ها مورد بررسی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: اگر این اصلاح به تاخیر بیفتد عملا انتخاب اعضای کمیسیون ها نیز با تاخیر انجام می شود.

سیدرضا تقوی رئیس سنی مجلس یازدهم شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر آیین نامه ای گفت: از آنجایی که شعب نمایندگان خود در کمیسیون آیین نامه داخلی را مشخص کرده اند، انتظار می رود که هیات رئیسه هر چه سریعتر این جلسه را برای اصلاح آیین نامه داخلی برگزار کند. اعضای هیات رئیسه می توانند امتیازات حضور در کمیسیون ها را منظم کنند بدون آنکه نیاز به بررسی موارد در صحن علنی باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس بیان داشت: این موضوع در دستور کار هیات رئیسه مجلس گذشته بود، اما اصلاحات به نتیجه نرسید./

پایان پیام

برچسب ها

آیین نامه، آیین نامه داخلی، آیین نامه داخلی مجلس، اخبار برگزیده، صحن علنی