موسوی لارگانی مطرح کرد ؛

اولویت تأمین معیشت قشر ضعیف

منتخب مردم فلاورجان در مجلس یازدهم معتقد است سه قوه با تعامل و همکاری یکدیگر می توانند با ایجاد برداشت مشترک از مشکلات جامعه، در صدد رفع آنها برآیند.

  خبرگزاری خانه ملت؛ سید ناصر موسوی لارگانی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در پیامی خطاب به مجلس یازدهم گفت: اگر مجلس یازدهم واقعا قصد دارد اقتدار خود را حفظ کرده و بی اعتمادی ایجاد شده در جامعه را برطرف و اعتماد مردم را جلب کند باید تراز انقلاب و مطیع رهبر معظم انقلاب باشد.

منتخب مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه به اولویت مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب برای حل مشکل معیشت جامعه و قشر ضعیف اشاره و بیان کرد: پیام رهبری باید الگو قرار گیرد و مجلس یازدهم بر اساس آن برنامه ریزی های خود برای قانون گذاری و نظارت بر اجرای قوانین را صورت دهد که در این راستا تأمین معیشت قشر ضعیف اولویت است.

وی افزود: متأسفانه با اجرای نامناسب قانون هدفمندی یارانه ها و برخی سیاست های غلط اقتصادی مثل افزایش نرخ بنزین هزینه هایی را برای مردم ایجاد کردیم که اکنون باید در صدد اصلاح آن برآییم.

موسوی لارگانی ادامه داد: تمامی ملت ایران در زمینه هدفمندی یارانه ها، دریافتی دارند که سال ها در حال پرداخت به آنها است اما این جمعیت حساب و کتاب نشده به این معنا که کسی که 50 میلیون تومان درآمد ماهیانه دارد یارانه می گیرد و کسی که مستمری بگیر کمیته امداد است نیز یارانه می گیرد و این ظلم است.

این منتخب استان اصفهان در مجلس یازدهم بیان داشت: مجلس چند مصوبه برای قطع یارانه ثروتمندان داشته که باید در اسرع وقت اجرایی شده و درآمدی برای مستضعفان جامعه باشد اما اجرای آن نباید به گونه ای باشد که یارانه ثروتمندان قطع شده و به جیب دولت برود بلکه باید به کمیته امداد(ره) و بهزیستی برسد.

وی افزود: نکته مهم دیگر اجرایی شدن شعار سال تحت عنوان جهش تولید است که مجلس یازدهم باید برای رسیدن به آن، در راستای تنظیم و تدوین قوانین راهشگا برآید و بر حسن اجرای آنها نیز به موقع از ظرفیت ابزارهای نظارتی به صورت منصفانه استفاده کند.

منتخب مردم فلاورجان در مجلس یازدهم شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از سوی دیگر تعامل میان قوا بسیار مهم است و مجلس باید با همکاری دو قوه دیگر، برداشت مشترکی از مسائل و مشکلات جامعه ایجاد کرده و در صدد رفع آنها برآید./

پایان پیام

 

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، ابزارهایی نظیر یارانه، اثرات اقتصادی و اجتماعی، احیای تولید، اخبار برگزیده، اختصاص یارانه، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، ستاد هدفمندی یارانه ها، قانون هدفمندی یارانه ها