زارع مطرح کرد ؛

آمریکا باید به توافقات بین المللی احترام بگذارد

منتخب مردم آباده و بوانات در مجلس می گوید:ورود کشتی های ایرانی فتح بابی در زمینه تبادل تولید در مقابل اقدامات زورگویانه و یکجانبه گرایانه آمریکا است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ رحیم زارع  با اشاره به ورود چهارمین نفتکش ایرانی به آب‌های ونزوئلا ، گفت: روابط میان تهران و کاراکاس بر پایه روابط دوستانه و برادرانه است و این اقدام فتح بابی در زمینه تبادل تولید در مقابل اقدامات زورگویانه یکجانبه‌گرایانه آمریکا است.

‌اعزام کشتی‌های نفتکش ایرانی به ونزوئلا نمادی از همبستگی بین کشورهای برادر

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان این که ‌اعزام کشتی‌های نفتکش ایرانی به ونزوئلا بیش ازهر چیزی به نمادی از همبستگی بین کشورهای برادر تبدیل شده است، افزود: این موضوع نشانگر روحیه مبارزه طلبی ملت هااست که تسلیم ناپذیر بوده و راه حل مسالمت آمیزی را همگام با حقوق بین‌الملل و مقررات تجارت بین‌الملل پیدا کرده اند.

آمریکا مجبور است به توافقات بین المللی احترام بگذارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم با اشاره به رسیدن محموله‌های سوختی ایران به ونزوئلا در سایه تحریم آمریکا، ادامه داد: آمریکا مجبور است به توافقات بین المللی احترام بگذارد ؛ ایران و ونزوئلا بر حق خود در تجارت آزاد صحه گذاشتند و اکنون بسیاری از کشورها برای گرفتن حق و حقوق خود دیگر از آمریکا اجازه نمی‌گیرند.

منتخب مردم آباده و بوانات و خرمبید در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه رئیس جمهور ونزوئلا ایران و ونزوئلا را "مردمانی انقلابی" نامیده است،مطرح کرد: آمریکا دیگر به کشورهای جهان نمی‌تواند سیاست های خود را دیکته کند؛ مادورو در یک سخنرانی گفته بود که ونزوئلا و ایران هردو خواهان صلح هستند و ما حق داریم آزادانه تجارت کنیم.

وی   با اشاره موفق بودن اعزام کشتی‌های نفتکش ایرانی به ونزوئلا ، تصریح کرد: ارسال سوخت برای ونزوئلا یک اقدام تجاری و قانونی براساس موازین بین المللی است و اهداف ایالات متحده که به طور غیرقانونی دست به تحریم اقتصادی می‌زند و مردمان را تهدید می‌کند خنثی می کند.

گفتنی است؛ نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا در موضوع اعزام نفتکش های ایرانی به ونزوئلا در توئیتی از ایران تشکر کرد و نوشت: «ایران متشکریم، تنها برادری ملت‌های آزاد است که ما را نجات خواهد داد». /

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، ونزوئلا