ابوترابی مطرح کرد ؛

مهمترین راهکار رفع مصادیق خشونت علیه زنان

منتخب مردم نجف آباد در مجلس، فرهنگ سازی و آموزش را مهمترین راهکار کاهش خشونت علیه زنان دانست و گفت: تا زمانی که خشونت علیه زنان مذموم شمرده نشود تصویب قانون کارایی لازم را نخواهد داشت.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ ابوالفضل ابوترابی با یادآوری قتل دختر ۱۳ ساله توسط پدرش، در مورد ضرورت تسریع در تعیین تکلیف لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت، گفت: فرهنگ سازی و آموزش مهمترین راهکار کاهش خشونت علیه زنان است زیرا تا زمانی که چنین خشونت هایی مذموم شمرده نشود تصویب قانون کارایی لازم را نخواهد داشت.

منتخب مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته تعیین تکلیف سریع‌تر لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت ضروری بوده اما کافی نیست و رسانه ها و صدا و سیما باید با تولید برنامه ها و محتوای مناسب، فرهنگ سازی مناسب را برای کاهش خشونت ها علیه زنان در جامعه در دستور کار قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه در رابطه با خشونت ها علیه زنان و کودکان ضعف فرهنگی دیده می‌شود، افزود: با تدوین و تصویب قانون خشونت ها کاهش نمی یابد و باید از زمان کودکی و در مدارس آموزش ها ارائه شود.

ابوترابی یادآور شد: به طور قطع تا زمانی که مشکلات فرهنگی در رابطه خشونت ها حل نشود تصویب قوانین راه به جایی نخواهد برد بنابراین مهمترین راهکار فرهنگ سازی توسط رسانه ها، صدا و سیما، مدارس و دانشگاه ها است.

این منتخب مردم در مجلس یازدهم تاکید بر اینکه در رابطه با خشونت علیه زنان خلاء قانونی چندانی دیده نمی شود، گفت: بدون برطرف کردن نگرش و بینش فرهنگی مردم نمی توان در برابر خشونت علیه زنان مبارزه کرد زیرا اگر کسی بخواهد خشونتی انجام دهد توجهی به بود و نبود قانون ندارد بنابراین باید با انجام کارهای فرهنگی نگرش مردم را اصلاح کرد و رفع خلاهای قانونی در کنار فرهنگ سازی مورد توجه قرار گیرد./

پایان پیام

برچسب ها

آموزش زنان، اخبار برگزیده، اشتغال زنان، حوزه زنان، خشونت، خشونت علیه زنان