مرادی مطرح کرد ؛

آمریکا به نقض توافق های بین المللی عادت کرده است

منتخب مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس گفت: اعزام نفتکش های ایرانی حامل فرآورده های نفتی سیلی محکمی به واشنگتن به شمار می آید.

  خبرگزاری خانه ملت ؛ احمد مرادیبا اشاره به تهدید آمریکا علیه شرکت‌ها و دولت‌ها درباره همکاری با نفتکش‌های ایرانی، گفت: تهدیدات آمریکا در زمینه تحریم های دیگر کشورها در حالی صورت گرفته است که تاکنون چهار نفت کش حامل مواد نفتی ایران با محافظت ویژه نیروهای مسلح ونزوئلا در بنادر این کشور پهلو گرفته‌اند.

اعزام نفت کش های ایرانی به ونزوئلا سیلی محکمی به واشنگتن محسوب می شود

وی  با تاکید بر لزوم ایستادگی در مقابل زورگویی­ و یکجانبه گرایی آمریکا در جهان، افزود: سابقه مداخلات آمریکا در مناطق مختلف جهان نشان می­ دهد که اقدامات این کشور تاکنون ثمره­ ای جز ناامنی و بی ثباتی نداشته است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس دهمبا بیان اینکه نفت کش های ایرانی حامل فرآورده های نفتی در تحریمی‌ترین شرایط به حیاط خلوت آمریکا رسیده‌اند، مطرح کرد: این اقدام ایران، سیلی محکمی به واشنگتن به شمار می‌آید.

آمریکا به نقض توافق‌های بین‌المللی و پاسخ ندادن، عادت کرده است

مرادی با اشاره به شکست محاصره ایالات متحده بر ونزوئلا، افزود: این کشور که علیرغم داشتن ذخایر نفتی، به دلیل تحریم‌های آمریکا با بحران انرژی روبرو است. اما ونزوئلا روابط خود با روسیه، چین و ایران را تقویت کرده؛ کشورهایی که آنها نیز تحت حملات اقتصادی آمریکا قرار دارند.

نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید براینکه آمریکا به نقض توافق‌های بین‌المللی و پاسخ ندادن به کسی،عادت کرده است، تاکید کرد: آمریکا الان ناچار است که به پیمان ها و تعهدات بین المللی احترام بگذارد و این رفتار در حد خود چالشی برای آمریکا است.

منتخب مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر در مجلس یازدهم تاکید کرد: تهدیدهای آمریکا در واکنش به اعزام نفت کش های ایرانی به ونزوئلا و شخص ترامپ که مدعی شده از رسیدن این نفت کش‌ها حتی با توسل به زور جلوگیری خواهد کرد، در چارچوب یکجانبه گرایی و روحیه قلدرمآبانه آمریکا است که راه به جایی نمی برد.

مرادی  با اشاره به پاسخ ایران در مقابل تهدیدهای آمریکا علیه اعزام نفت کش های ایرانی به ونزوئلا، تصریح کرد: ایرانی‌ها در مقابله با تهدیدهای آمریکا مبنی بر هدف قرارگرفتن در کارائیب، مقاومتی استثنایی از خود نشان دادند و با آرامش و اطمینان اعلام کردند که هرگونه تعدی آمریکا به این نفتکش ها با پاسخ فوری و مشابه ایران علیه کشتی ها و یگان‌های دریایی آمریکا در خلیج فارس همراه خواهد شد و این خود نشان دهنده قدرت ایران و دست بالای جمهوری اسلامی در این زمینه است.

گفتنی است؛ آمریکا در اقدامی خصمانه به کشورها، بنادر، شرکت‌های حمل و نقل و بیمه گذاران خارجی هشدار داد در صورت ارائه خدمات به نفتکش‌های ایرانی حامل مواد نفتی به ونزوئلا با تحریم‌ رو به‌رو خواهند شد.الیوت آبرامز نماینده ویژه واشنگتن در امور ونزوئلا گفت: فشار علیه ایران و ونزوئلا اعمال خواهد شد تا اطمینان حاصل شود که چنین مبادلات و کمک رسانی بسیار خطرناک خواهد بود. /

پایان پیام

 

برچسب ها

آسیب شناسی صنعت نفت ایران، آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، اقتصاد نفتی، ونزوئلا