خانی مطرح کرد ؛

ترامپ در آستانه انتخابات 2020 به دنبال جلب توجه افکار عمومی

منتخب مردم شاهرود در مجلس یازدهم معتقد است آمریکا با رفتار تبعیض آمیز نسبت به سیاهپوستان کشور خود نمی تواند مدعی دموکراسی و نظم جهانی باشد.

  خبرگزاری خانه‌ملت؛ علی اصغر خانی با اشاره به اقدامات ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفت: هر اقدامی که این روزها از سوی آمریکایی ها صورت می گیرد در واقع تبلیغاتی بوده و ترامپ در آستانه انتخابات 2020 به دنبال جلب توجه افکار عمومی است.

منتخب مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: امروز برخی دولت ها از آمریکا تبعیت می کنند اما این به معنای همراهی ملت های آنها با سیاست های آمریکا نیست چرا که آنها به خوبی می دانند مسیری که ترامپ طی می کند هیچگاه به نفع مردم نبوده است.

وی  افزود: هرجا آمریکایی ها حضور داشته اند جز آوارگی و فقر به همراه نیاوردند در حالی که مدعی بودند می توانند با حضور خود در هر کشوری آنجا را آباد کنند در حالی که واقعیت این است که حضور آمریکا در هر نقطه از جهان صرفا به دلیل منافع خود آنها است که حاضرند هر چیزی را برای این موضوع قربانی کنند.

خانی در ادامه با اشاره به حکومت‌های سلطنتی عربی در منطقه که هیچگونه دموکراسی را نمی پذیرند، عنوان کرد: در واقع مردم در این حکومت ها نقشی نداشته و دموکراسی در آنها جریان ندارد بلکه این کشورهای دیگر هستند که حکومت را در این کشورها مدیریت می کنند و علیرغم ادعای دموکراسی، ترجیح می دهند در این کشورها دیکتاتوری ادامه یابد.

منتخب مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه برخی کشورهای عربی بالای 40 سال است که برگزاری انتخابات نداشته اند، اظهار داشت: آمریکایی ها به دنبال کسب امتیاز هستند و قصد دارند از هر طریقی وجهه خود در منطقه را مثبت جلوه دهند در حالی که حتی در کشور خود نسبت به اقشار دیگر به خصوص سیاهپوستان رفتار تبعیض آمیز دارند چنانچه اخیرا نیز برخورد چنان خشنی با یک سیاهپوست از سوی پلیس آمریکا صورت گرفت و در نهایت نیز او را کشتند.

این منتخب مردم از استان سمنان در پایان خاطرنشان کرد: دولتی که نسبت به مردم خود خشن و ناجوانمردانه برخورد می کند تا جایی که جان او را می گیرد، قطعا به کسی در دنیا رحم نخواهد کرد و نمی تواند مدعی دموکراسی و اجرای نظم نوین جهانی باشد./

پایان پیام

 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، تبعیض، تبعیض آمیز، خط فقر، فقر و بیکاری