فلاحی مطرح کرد ؛

خروج آمریکا از سازمان جهانی بهداشت

نماینده مردم ایلام در مجلس معتقد است خروج آمریکا از سازمان جهانی بهداشت باعث افزایش شیوع کووید ۱۹ می شود.

خبرگزاری خانه ملت؛ سارا فلاحی با اشاره به تصمیم ترامپ برای خروج از سازمان جهانی بهداشت، گفت: ترامپ بعد از روی کار آمدن شروع به اوبامازدایی کرد چرا که اوباما در دوره خود قصد داشت با همکاری با سازمان های بین المللی منافع این کشور را تأمین کند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس با بیان اینکه اوباما از طریق سازمان ملل و چندجانبه گرایی بود که توانست با ایران مذاکره کند، عنوان کرد: بعد از آن بود که از طریق نهادهای بین المللی ایران را محدود کرد اما ترامپ بعد از روی کار آمدن از سازمان های بین المللی خارج شد و تعیین کرد که باید به سمت رابطه دوجانبه با سازمان ها برود.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامیدر ادامه با بیان اینکه تهدید ترامپ به خروج از سازمان بهداشت جهانی با این هدف است که نظم جهانی مبتنی بر یکجانبه گرایی را راهبری کند، اظهار داشت: آمریکا در جریان مذاکرات حداکثر منافع را برای خود در نظر می گیرد و منفعت هیچ کشور دیگری برای او مهم نیست.

فلاحی ادامه داد: آمریکا در همین راستا مانع حرکت و رشد چینی ها می شود چرا که معتقد است اگر چین با این سرعت به حرکت خود ادامه دهد به هژمونی تبدیل می شود که آمریکا از آن هراس دارد لذا برای توقف این کشور هر اقدامی می کند.

این نماینده مردم از استان ایلام در پایان خاطرنشان کرد: خروج آمریکا از سازمان جهانی بهداشت قطعا شیوع کووید 19 را به سمت پایان نخواهد برد و باعث تشدید آن می شود به خصوص که آمریکا یک ششم تعداد مبتلایان به کرونا را در خود جای داده است./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، بیماری کرونا، ویروس کرونا