همتی مطرح کرد ؛

استفاده از دیپلماسی اقتصادی در حوزه سیاست خارجی

نماینده مردم شاهین دژ در مجلس معتقد است مشکلات کشور ارتباطی به آمریکا ندارد و سوءمدیریت حاکم در کشور است که باید اصلاح شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ حسن همتی با بیان اینکه برای حل مشکلات کشور هیچگاه به سمت مذاکره و سازش با آمریکایی‌ها نمی‌رویم، گفت: سیاست آمریکایی ها از سال های پیش از انقلاب نیز دشمنی با کشورمان بوده است که این موضوع بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نمود بیشتری پیدا کرد.

وی بر همین اساس تصریح کرد: هرگاه نیز که به اصرار آنها پای میز مذاکره نشستیم، نتیجه ای نگرفتیم که نمونه آخر آن، خروج ترامپ با بهانه های واهی از برجام بود.


نماینده مردم شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی افزود: مشکلات کشور ارتباطی به آمریکا ندارد و سوءمدیریت حاکم در کشور است که باید اصلاح شود.

همتی همچنین درباره چگونگی بازگشت اعتماد عمومی به جامعه گفت: واقعیت این است در حال حاضر مشکلات اقتصادی بسیار شدیدی داریم که دولت در حال حاضر توان اقتصادی زیادی ندارد و حتی نمی تواند به تعهدات خود در بودجه 99 جامه عمل بپوشاند اما عملکرد مسئولان و به خصوص نمایندگان مردم می تواند این اعتماد را بازگرداند.


این نماینده مردم از استان آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر استفاده از دیپلماسی اقتصادی در حوزه سیاست خارجی، عنوان کرد: تعامل با کشورهایی که با جمهوری اسلامی دشمنی ندارند را می توان با حفظ اصول عزت، حکمت و مصلحت ادامه داد که این موضوع درباره همسایگان بیشتر صدق می کند.

وی  در پایان با بیان اینکه مجلس یازدهم روحیه‌ای دارد که تا انتقام خون سردار شهید سلیمانی را نگیرد، ساکت نخواهد نشست، خاطرنشان کرد: هنوز سازوکار مجلس در رابطه با این موضوع تبیین نشده اما آنچه مبرهن است این است که هر کشوری که قصد چشم طمع به جمهوری اسلامی داشته باشد در مقابل آنها می ایستیم./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم