شاکری مطرح کرد ؛

ضرورت ضمانت اجرای مصوبات مجلس

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس گفت: مسائل اقتصادی و معیشت مردم ضعیف باید اولویت اول مجلس یازدهم باشد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ اقبال شاکری با اشاره به اهمیت حفظ جایگاه مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در پیام مقام معظم رهبری به مناسبت افتتاحیه مجلس یازدهم نکات مهمی وجود داشت، یکی از این موارد برگرداندن جایگاه مجلس بود که ایشان تاکید داشتند حفظ حرمت جایگاه مجلس به نمایندگان ارتباط پیدا می‌کند و توصیه کردند تا رقابت بر سر انجام وظایف باشد نه رقابت بر سر تصاحب جایگاه‌ها و ارکان مجلس.

شاکری بیان کرد: ضمانت کارهای مجلس به دو موضوع بر می‌گردد، یکی اتقان قانونی که تصویب می‌شود؛ یعنی باید مصوبه مجلس کاربردی، عملیاتی و دارای اولویت باشد، دیگری استفاده صحیح از ابزارهای قانونی است که در اختیار مجلس قرار دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامیدر تشریح ضمانت اجرای مصوبات مجلس، افزود: در این راستا می‌توان از ابزارهای مجلس مانند سوال، تذکر و استیضاح استفاده کرد، همچنین دیگر ابزار برای تحقق اهداف مجلس معرفی موارد مورد نیاز به دستگاه قضا برای برخورد با تخلفات است.

شاکری ادامه داد: نکته مهم دیگری که در پیام مقام معظم رهبری نیز بر آن توجه شده بود، این است که در اظهار نظرها و تصمیم‌گیری‌ها از حواشی، منطقه‌گرایی، قومی‌گرایی و جناح‌گرایی... دوری شود و باید ملی فکر کرد. در برخورد با دولت نیز ایشان تاکید کردند که باید از همین موضع برخورد شود.

این نماینده مردم در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی گفت: در 40 سال گذشته مردم هیچ گاه کشور را در خلا قانونی نگذاشته‌اند و در همه انتخابات شرکت کرده‌اند و تحت هر شرایطی انتخابات‌ها برگزار شده است، این در حالی است که بعد از تغییر تحولات، کشورها تا مدتی بصورت یک طرفه اداره می‌شوند اما پس از انقلاب اسلامی سال 57، همواره کشور به صورت قانونی اداره شده است.

وی  با بیان اینکه اولویت‌های مقام معظم رهبری برای مجلس یازدهم باید عملیاتی شود، اظهار داشت: در 10 سال گذشته از نظر اقتصادی نمی‌توانیم نمره خوبی به خودمان بدهیم، مسائل اقتصادی و معیشت مردم ضعیف باید اولویت اول مجلس یازدهم باشد، امیدواریم مجلس یازدهم همین مواردی که مقام معظم رهبری بیان کرده‌اند را عملیاتی کند./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اخبار برگزیده، بهبود شرایط معیشتی، بهبود معیشت، معیشت