عسکری مطرح کرد ؛

اقتصاد مقاومتی، رونق و جهش تولید و ظرفیت بخش کشاورزی

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس، گفت: می توانیم در راستای استفاده از ظرفیت های بخش کشاورزی و فرمایشات مقام معظم رهبری اقداماتی داشته باشیم تا شیرهای نفت را ببندیم و از توان این حوزه استفاده کنیم.

 خبرگزاری خانه ملت؛ محمدجواد عسکری در خصوص چالش‌های پیش روی بخش کشاورزی کشور، گفت: بر این باور هستیم که ظرفیت‌های بالقوه کشاورزی بسیار بالا است، می‌توانیم در حوزه مطالبات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، رونق و جهش تولید از ظرفیت و قابلیت بخش کشاورزی استفاده کنیم.


عسکری با تاکید بر اینکه متاسفانه کشور دارای نرخ بیکاری بسیار بالایی است و مردم در زمینه تامین معیشت دچار مشکل هستند، عنوان کرد: متاسفانه نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان به موقع در اختیار آنها قرار نمی‌گیرد و محصول تولیدی نیز با قیمت مناسب خریداری نمی‌شود در این فضا کمیسیون کشاورزی می‌تواند اقداماتی داشته باشد تا بخش‌های دولتی خصوصا وزارت جهاد کشاورزی مطالبات کشاورزان را پیگیری نمایند.

این نماینده مجلس یازدهم  با بیان اینکه می‌توانیم در راستای استفاده از ظرفیت‌های بخش کشاورزی و فرمایشات مقام معظم رهبری اقداماتی داشته باشیم تا شیرهای نفت را ببندیم و از توان این حوزه استفاده کنیم، تصریح کرد: طرحی آماده کرده‌ایم تا بعد از حضور در کمیسیون کشاورزی دولت را مکلف به خرید تضمینی تمامی محصولات کشاورزی کنیم.

عسکری با اشاره به اینکه در صورتی که تمامی محصولات کشاورزی به صورت تضمینی خریداری شود دولت می‌تواند مسیر صادرات را باز کند، ادامه داد: دولت در کنار صادرات می‌تواند با تلفیق کشاورزی و صنعت، صنایع تبدیلی را راه اندازی و از دور ریز مازاد محصولات جلوگیری کند.همچنین با خرید تضمینی محصولات کشاورزی دولت می‌تواند در راستای نگهداری محصولات از انبارهای بخش‌هایی مانند سازمان تعاونی روستایی استفاده کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه متاسفانه در حال حاضر نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان به موقع و به میزان کافی در اختیار آنها قرار نمی‌گیرد و از سوی دیگر نهاده‌ها کیفیت لازم را ندارند که این موضوع نشان از بی توجهی به این بخش بسیار مهم و استراتژیک است.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامیاضافه کرد: با حضور در کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی به صورت ماهانه از سازمان‌های دولتی گزارش دریافت می‌نماییم و از سوی دیگر قصد داریم سامانه‌ای طراحی کنیم تا کشاورزان پیشنهادات و نقطه نظرات خود را ارائه کنند.

وی  با اشاره به اینکه نگاه تجربی و پیشنهادات کشاورزان می‌تواند اتفاقات بسیار بزرگی را رقم بزند، ادامه داد: حدود 30 میلیون نفر از جمعیت کشور با بخش‌های زراعت، باغبانی و دامپروری ارتباط دارند و این ظرفیت دارای پتانسیل بسیار بالایی است که می‌تواند رونق و جهش تولید را به همراه داشته باشد./

پایان پیام

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، اراضی کشاورزی، اعتبارات صادراتی، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار