سلیمی مطرح کرد ؛

دوران زورگویی نظام ستکباری در حال ریزش است

عضو هیات رییسه مجلس تاکید کرد: قدرت روز افزون ایران اسلامی، ایالات متحده را دچار استیصال کرده است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا سلیمی با اشاره به رفتارهای مداخله جویانه مقامات آمریکایی در خصوص حضور نفتکش های ایرانی در سواحل ونزوئلا گفت: شرایط امروز جهان و عزت روز افزون نظام جمهوری اسلامی نشان می دهد که دوران زورگویی ها و رفتارهای قلدرمآبانه نظام های استکباری در حال ریزش است و می توان با استقامت و ایستادگی به پیروزی نهایی رسید،؛ همانگونه که ملت ایران در 40 سال گذشته توانسته با رمز مقاومت، پیروزی های بسیاری را کسب کند.

سلیمی  ادامه داد: همانگونه که به تاریخ انقلاب اسلامی از 57 تا به امروز به دقت می نگریم، رفتارهای تهدیدآمیز و دور از قوانین بین المللی دولت های استکباری به ویژه ایالات متحده را به خوبی مشاهده می کنیم. از حمله نافرجام به طبس و جنگ 8 ساله تحمیلی گرفته تا فشار های اقتصادی به وسیله تحریم بیانگر استیصال آنها در مقابل ملت ایران بوده است.

نماینده مردم محلات ودلیجان در مجلس شورای اسلامیافزود: ما به دنبال ایجاد روابط حسنه با کشورهای دیگر بوده و همواره جمهوری اسلامی تلاش کرده تا این روابط به بالاترین سطح خود با کشورهای دوست و همسایه داشته باشد. اعزام نفتکش های جمهوری اسلامی به کشور ونزوئلا در راستای اقدامات بشردوستانه ایران و در جهت مبارزه با رفتار های سلطه گرایانه ایالات متحده است.

عضوهیات رییسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: یاوه سرایی مقامات آمریکایی به ویژه رییس جمهور و وزاری خارجه و دفاع این کشور برای ملت ودولت ایران از هیچ جایگاهی برخوردار نیست و تنها دارای مصرف داخلی برای آنها می باشد. توصیه می شود که آنها به جای دخالت در امور کشورها به مسائل داخای خود رسیدگی کرده و به مسائلی که به آنها مربوط نیست،وارد نشوند.

سلیمی  خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی از تاریخ شروع انقلاب تا به الان حامی کشورهای مظلوم بوده و از هیچ کمک و حمایتی دریغ نمی کند؛ بنابراین سخنان بیهوده مقامات آمریکای هیچ خللی در اقدامات صلح آمیز و دوستانه ایران ایجاد نکرده و تاثیری در رفتار ایران نخواهد داشت./

پایان پیام

 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، امنیت، ایالات متحده