فتحی مطرح کرد ؛

حمایت از تولیدکننده و جهش تولید

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس با بیان اینکه اکنون تامین حداقل های خانوارها با چالش های بسیاری رو به رو شده است، گفت: آنچه در مورد تعیین حداقل دستمزد کارگران اتفاق افتاد، متعارض با ضرورت های کشور و جهش تولید است.

  خبرگزاری خانه ملت؛ محسن فتحی با انتقاد از وضعیت معیشت و اقتصاد خانواده‌های کارگری، گفت: به یقین یکی از اولویت‌های مجلس یازدهم رسیدگی به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم خواهد بود چراکه اکنون تامین حداقل‌های خانوارها نیز با چالش‌های بسیاری رو به رو شده است.

فتحی ادامه داد: درصورت حمایت از تولیدکننده می‌توان جهش تولید را به معنای واقعی تفسیر کرد و وضعیت اقتصادی قشر کارگر نیز از این طریق ارتقاء پیدا کند به‌همین منظور بر آن هستیم طرحی را در مجلس یازدهم به منظور حذف مشکلات پیش روی تولیدکنندگان منجمله بروکراسی اداری در دستور کار قرار دهیم.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس یازدهم شواری اسلامی با اشاره به اینکه اکنون زندگی کارگران زیر خط فقر و تحت فشار مضاعف اقتصادی قرار گرفته است، اظهار کرد: برخی بنگاه‌های اقتصادی به بهانه اینکه بالا بردن حقوق کارگران برای‌شان بصرفه نیست، توجهی به حقوق کارگر نداشته و آن‌ها را تحت فشار اقتصادی قرار داده‌اند، در صورتی که ضعف آنها ناتوانی در افزایش بهره‌وری تولیدات و ارزش‌های اقتصادی است.

فتحی بیان کرد: آنچه در مورد تعیین حداقل دستمزد کارگران اتفاق افتاد، متعارض با ضرورت‌های کشور و جهش تولید است چراکه "نیروی انسانی" در میان دیگر عوامل کار مانند "سرمایه" و "تجهیزات" از جایگاه موثری برخوردار است و اگر نیروی انسانی آسوده‌خاطر باشد آنگاه می‌توان به موفقیت در آن حوزه کاری امید بست اما تا زمانی که حداقل مزد تعریف شده برای کارگر نیز پرداخت نشود تولید بطور واقعی با جهش روبرو نمی شود./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اخبار برگزیده، بهبود زندگی فقرا، بهبود شرایط معیشتی، بهبود معیشت، خط فقر، معیشت