کریمی فیروزجایی مطرح کرد ؛

سیاهپوستان زیر فشار تروریسم نژادی آمریکا

عضو هیأت رییسه مجلس یازدهم بیانیه ۲۴۰ نفر از نمایندگان را در خصوص اقدامات نژادپرستانه پلیس آمریکا با سیاهپوستان این کشور و قتل جرج فلوید را قرائت کرد.

  خبرگزاری خانه‌ملت؛  علی کریمی فیروزجایی عضو هیأت رییسه مجلس یازدهم در نشست علنی امروز (سه شنبه 13 خرداد) مجلس شورای اسلامی بیانیه 240 نفر از نمایندگان در خصوص اقدامات نژادپرستانه پلیس آمریکا با سیاهپوستان این کشور را به شرح زیر قرائت کرد.

متن این بیانیه به این شرح است:

برخورد نژادی پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان بی دفاع پرده از ماهیت رژیم ایالات متحده برداشت. جرج فلوید تنها یکی از صدها سیاهپوست آمریکایی است که سالانه توسط پلیس این کشور به صورت سبوعانه‌ای کشته شد. سیاهپوستان دهه‌ها است که زیر فشار تروریسم نژادی آمریکا توان نفس کشیدن ندارند اما این بار پلیسی در میانیاپولیس تنها در 8 دقیقه و 46 ثانیه زانوی خود را بر گلوی جرج فلوید فشرد و او را خفه کرد. تصویر این رفتار وحشیانه صدای خفه شده سیاهپوستان و دیگر هموطنان بشردوست آنها را و بلکه صدای همه مردم تحت ستم آمریکا را به گوش همگان رساند که ما نمی‌توانیم نفس بکشیم.

امروز کابوس آمریکایی بیش از هر زمان دیگری خودنمایی می کند و فریاد مظلومیت سیاهپوستان شنیده می‌شود که همچون مالکوم ایکس می‌خواهند فریاد بزنند که ما قربانی آمریکائیزم هستیم، قربانی نظام ریاکارانه‌ای که امروزه در همه جهان وانمود می‌کند که گویا صلاحیت آن را دارد که به همه مردم دنیا بگوید، چگونه کشور خود را اداره کنند حال آن که قادر نیست حتی لجنزار کشور خود را سر و سامان دهد.

تحولات روزهای اخیر واقعیت حقوق بشر آمریکایی را نمایان ساخته است، اظهارات رئیس جمهور تروریست آمریکا در تهدید به کشتار معترضان آمریکایی نشان می‌دهد مردم دیگر کشورها تنها قربانی تروریسم دولتی آمریکا نیستند بلکه مردم آمریکا از نژادهای مختلف اولین قربانیان دولت تروریست این کشور هستند. امید است به زودی شاهد به ثمر نشستن جنبشی مردم در آمریکا و در راستای آشکارسازی ماهیت ضد بشری رژیم ایالت متحده باشیم.

مجلس شورای اسلامی ایران هم‌صدا با آزادی‌خواهان جهان قتل وحشیانه جرج فلوید به عنوان جدیدترین نماد تروریسم نژادی پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان را محکوم نموده و برای موفقیت جنبش مردمی علیه این جنایات آرزوی موفقیت دارد./

پایان پیام

برچسب ها

آزاذی، آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا