دنیا مالی مطرح کرد ؛

اولویت کمیسیون عمران مجلس در حوزه مسکن

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس گفت: اولویت کمیسیون عمران مجلس در حوزه مسکن، توجه به مقوله اقتصاد مسکن است، یعنی چه اقداماتی باید صورت گیرد تا شرایط و زمینه برای خانه دار شدن اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان فراهم شود.

  خبرگزاری خانه ملت؛ احمد دنیا مالی با اشاره به ضرورت مدیریت بازار مسکن در کشور، گفت: در شرایط کنونی به دلیل گرانی مسکن، قدرت خرید مردم کاهش یافته و اقشار ضعیف جامعه و زوج های جوان قادر به خرید یا حتی رهن و اجاره مسکن نیستند. از طرف دیگر ارزش پول ملی کاهش یافته که برآیند این مسئله، افزایش لجام گسیخته قیمت مسکن در ماه های اخیر است.

لزوم ارائه یارانه و سوبسیدهای دولتی به حوزه تسهیلات خرید مسکن

وی  بر لزوم ارائه یارانه و سوبسیدهای دولتی به حوزه تسهیلات خرید مسکن تأکید کرد و گفت: دولت باید به جای هزینهکرد سوبسیدها در بخش های غیرضرور، به حوزه تسهیلات خرید مسکن به اولویت زوج های جوان و اقشار کم درآمد یارانه اختصاص دهد.

دنیا مالی  ادامه داد: قطعا اگر قدرت مالی خریداران با ارائه تسهیلات مناسب تقویت نشود، گرانی مسکن روز به روز بیشتر خود را نشان می دهد و این مسئله در افزایش سن ازدواج به دلیل افزایش قیمت ها اثرگذار است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی افزود: ما حوزه مسکن را در حیطه سلامتی روحی و روانی جامعه می دانیم، زیرا مسئله مسکن در میزان امید به زندگی اثرگذار است ، بنابراین باید در راستای بهبود وضعیت بازار مسکن و تسهیل کردن فرآیند تأمین مسکن اقدام کرد.

اولویت کمیسیون عمران مجلس در حوزه مسکن، توجه به مقوله اقتصاد مسکن است

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به نظر من اولویت کمیسیون عمران مجلس در حوزه مسکن، توجه به مقوله اقتصاد مسکن است، یعنی چه اقداماتی باید صورت گیرد تا شرایط و زمینه برای خانه دار شدن اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان فراهم شود. من معتقد هستم در بحث اقتصاد مسکن به ویژه ارائه تسهیلات کم سود باید سرمایه گذاری کلان صورت گیرد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، بخش مسکن، تأمین مسکن