دهقانی مطرح کرد ؛

ضرورت ساماندهی بازار خودرو

نماینده مردم ورزقان در مجلس یازدهم می گوید اگر خودروسازان به وعده های خود عمل کرده و خودروهای پیش فروش را در موعد مقرر به مردم تحویل دهند، تقاضا در بازار خودرو کاهش یافته و می توان به ساماندهی بازار امید بست.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ اله وردی دهقانی درباره فروش فوری خودروسازان، گفت: خودروسازان باید در طرح‌های فروش فوری به وعده‌های خود عمل کنند تا بار مضاعفی به مردم تحمیل نشود زیرا این شرکت‌ها همواره به ازای پیش فروش خودرو مبالغی از مردم دریافت می‌کنند اما هنگام تحویل مردم را سردرگم کرده و از تحویل به موقع خودرو خودداری می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه اگر خودروسازان تمایل داشته باشند، مصرف کننده اصلی در طرح های فروش فوری ثبت نام کند، به راحتی می‌توانند مکانیزم‌های موردنیاز را طراحی کنند، افزود: این شرکت‌ها می‌توانند با استعلام، افراد دارای پلاک فعال را شناسایی کرده و از ثبت نام آنها در طرح های پیش فروش و فروش فوری خودرو جلوگیری کند.

طرح های پیش فروش و فروش فوری خودروسازان در مجلس بررسی می شود

نماینده مردم ورزقان با بیان اینکه افرادی که خودرو ندارد، باید در اولویت دریافت خودرو قرار بگیرد، اظهار کرد: اگر خودروسازان به وعده‌های خود عمل کرده و خودروهای پیش فروش را در موعد مقرر به مردم تحویل دهند، تقاضا در بازار خودرو کاهش یافته و می‌توان به ساماندهی بازار امید بست.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه مجلس طرح های پیش فروش و فروش فوری خودروسازان بررسی می‌کند، اضافه کرد: اگر خودروسازان خودروی موردنیاز مردم را تامین کنند، بساط دلالی از بازار چهار چرخ ها جمع می‌شود.

واردات یکی از راهکارهای تامین خودرو موردنیاز کشور

وی با بیان اینکه افزایش تعداد خودروسازان می‌توانند مشکلات موجود در صنعت خودروسازی را تا حدودی برطرف کرده تا تولیدات داخلی متنوع شود. ادامه داد: سایر کشورها در حال طراحی خودروهای هیبریدی هستند، حال صنعت خودروسازی ایران در چه مرحله‌ای قرار دارد؟

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه با واردات، می‌توان نیاز بازار چارچرخ ها را تامین کرد، تصریح کرد: خودروسازان باید با تغییر روش‌های مدیریتی و سیاست‌های مناسب، زمینه تولید خودروی باکیفیت را فراهم کرده تا در مرحله بعدی زمینه صادرات فراهم شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

آسیب شناسی صنعت خودرو کشور، اخبار برگزیده، انجمن های خودروسازی، بازار خودرو، بازارخودرو