خبر

مسیر شما: اخبار واگذاری اقتصاد به مردم و شرایط آن
واگذاری اقتصاد به مردم و شرایط آن

نماینده مردم ملایر در مجلس گفت: باید مشخص شود که یک کارخانه و یا شرکت با چه شرایطی و به چه کسی واگذار و یا اینکه چگونه بر آن نظارت می شود که همه این ها به خروجی و یک نتیجه ایده آل برسد.

  خبرگزاری خانه ملت؛ هادی بیگی نژاد به بخشی از سخنان نخستین نطق دکتر قالیباف، ریاست مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه «باید بپذیریم انقلاب مردمی ما به اقتصاد مردمی منجر نشد»، اشاره کرد و گفت: مشکل ساختاری که در بسیاری از موارد وجود دارد و روی آن هم بررسی شده و آن هم این بوده که برخی از مسئولان نتیجه گرا نیستند؛ چرا که از اواسط راه دچار تغییر هدف می‌شوند.

نماینده مردم ملایر در ادامه افزود: مسئله اصل 44 و یا واگذاری اقتصاد به مردم به این معنا بوده که می‌بایست اقتصاد را به مردم واگذار کرد و اگر این مهم شکل می‌گرفت؛ بالاخره هزینه‌ها کمتر و بازدهی بیشتر می‌شد، اما واگذاری‌ها هم بایستی از طریق کانال خودش انجام بشود؛ چرا که بعضا واگذاری‌های خوبی صورت نپذیرفته و متولی که انتخاب شده برای انجام این کار مناسب نبوده است و نتیجه آن هم یک کارخانه‌ای تا زمانی که دولتی بوده 70 درصد راندمان داشته، اما با آمدن بخش خصوصی این 70 درصد به 40 درصد کاهش یافته و یا اینکه بعد از مدتی هم تعطیل شده است.

وی  درباره واگذاری اقتصاد به مردم و شرایط آن اشاره و تصریح کرد: باید مشخص شود که یک کارخانه و یا شرکت با چه شرایطی و به چه کسی واگذار و یا اینکه چگونه بر آن نظارت می‌شود که همه این‌ها به خروجی و یک نتیجه ایده آل برسد. در حقیقت باید گفت ملاک، نتیجه است و اگر کسی خروجی کافی و مناسبی را نداشت آن زمان این شخص لیاقت آن جایگاه را ندارد.

هادی بیگی نژادبه بخش دیگری از سخنان ریاست مجلس در رابطه با "کارآمدی" اشاره و تصریح کرد: دکتر قالیباف مبحث کارآمدی را مطرح کردند؛ عمدتا ریشه کارآمدی به جایی برمی‌گردد که وقتی ارگانی یا سازمانی برای انجام کاری برنامه ریزی می‌کند یک دفعه در خلال آن کار هدف خود را تغییر می‌دهد؛ بنابراین اگر مردم می گویند فلان ارگان یا مجلس و ... کارآمد نیستند؛ چون که خروجی و نتیجه خاصی در بر نداشته‌اند و این به معنایی نبوده که کاری و یا برنامه ریزی نکرده‌اند./

پایان پیام

نظر شما
مشخصات خبر