لاجوردی مطرح کرد ؛

اهمیت تنقیح قوانین

نماینده مردم تهران در مجلس معتقد است تنقیح قوانین و حذف قوانین مزاحم باعث می شود شرایط برای راه اندازی صنایع کوچک تسهیل شود.

  خبرگزاری خانه ملت؛ زهره سادات لاجوردی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در پیام اخیرشان به مجلس یازدهم در باب توجه به معیشت قشر ضعیف جامعه، گفت: برخی از منتخبان پیش از آغاز مجلس یازدهم جلسات متعددی برگزار کردیم و با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم، مهم ترین مسائل را مد نظر قرار دادیم که معیشت از مهم ترین آنها بود.

لاجوردی بر همین اساس یادآور شد: حدود 45 شب جلسات مجازی با منتخبان مردم برگزار کردیم و از تجربیات نمایندگان ادوار نیز در این جلسات بهره بردیم تا راهکارهایی برای اصلاح وضعیت معیشت مردم پیدا کنیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه تعداد قوانین کشور برای حل مشکلات را کافی دانست و افزود: حتی لازم است برخی از قوانین دست و پاگیر حذف شده و برخی از آنها نیز مورد اصلاح قرار گیرد.

لاجوردی در ادامه با تأکید بر اهمیت تنقیح قوانین عنوان کرد: تنقیح قوانین باعث می شود قوانین موازی، اضافی و مزاحم حذف شده و تجمیعی در حوزه قوانین ایجاد شود که همین باعث می شود کار دولت برای حل مشکلات تسهیل شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامیافزود: تولیدکننده و کارآفرین نیازمند تسهیل شرایط برای راه اندازی یک صنعت کوچک است اما در این مسیر با دست اندازهایی روبرو می شود که انگیزه خود را از دست می دهد در حالی که اگر انگیزه داشته باشد در کنار حل مشکلات اقتصادی باعث حل مشکلات اجتماعی نیز خواهد شد لذا لازم است دست اندازها برداشته شود.

وی  در پایان با اشاره به قانون پنجره واحد خاطرنشان کرد: این قانون باعث می شود وزارت صنعت مسئول دریافت و کسب مجوزهای لازم برای سرمایه گذاری باشد که قصد راه اندازی کار و یا تولیدی را دارد اما متأسفانه این قانون به درستی اجرا نمی شود که مجلس یازدهم باید با استفاده از ابزار نظارتی این قانون را به منصه اجرا درآورد./

پایان پیام

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، تصویب قوانین