عباسپور مطرح کرد ؛

سیاست گذاران آمریکا به دنبال گسترش نژاد پرستی

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی گفت: مرگ جورج فلوید به دست یک پلس بیانگر نهادینه شدن دیدگاه نژاد پرستی در میان دولتمردان آمریکا است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ روح اله عباسپوربه اعتراضات خیابانی این روزهای مردم آمریکا که به دنبال کشته شدن "جورج فلوید" سیاه پوست اشاره کرد و گفت: اقدام بیرحمانه‌ پلیس آمریکا که منجر به کشته شدن جورج فلوید شده است؛ حرکت قبیح و ناجوانمردانه‌ای بود که باعث برانگیخته شدن احساست مردم این کشور شد.

عباسپوردر ادامه افزود: ناگفته نماند که اینگونه برخوردها هم برای نخستین بار در آمریکا اتفاق نیفتاده است؛ چرا که این رخدادها در آمریکا بدعت شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم به شدت نژادپرستی در میان سیاستگذاران آمریکا اشاره و اظهار کرد: از نگاه سیاستگذاران آمریکا افراد سفید پوست‌ از سیاه پوست‌ها برتری دارند که شوربختانه این مسئله هم مربوط به حال حاضر نمی‌شود، زیرا این عمل فاشیستی به سالیان دور و دراز در این کشور بازمی‌گردد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: وقتی پلیس یک جامعه‌ای اینچنین در مقابل رسانه‌ها به سهولت فردی را می کشد و پس از یک روز از این اقدام از زندان آزاد می‌شود، بیانگر نهادینه شدن مبحث نژاد پرستی در میان دولتمردان آمریکا است.

عباسپور با اشاره به این مسئله که دولتمردان آمریکا داعیه‌دار حقوق بشر هستند، اظهار کرد: دولتمردان آمریکا باوجود اینکه شعار دموکراسی و دفاع از حقوق بشر سر می‌دهند و برابری افراد از برخورداری امکانات هم از اصول اساسی دموکراسی بوده، اما متاسفانه همگان شاهد این هستیم که عمده درآمدها و سرمایه‌های آمریکا در اختیار یک عده خاصی قرار گرفته است.

نماینده مردم بوئین زهرا در ادامه افزود: مردم انتقادهای جدی از هئیت حاکمه آمریکا دارند و اساسی‌ترین آن هم این بوده که چرا فرصت‌های موجود عادلانه در اختیار آحاد جامعه قرار نمی‌گیرد و همه این مسائل باعث نهادینه شدن کینه‌هایی در وجود مردم این کشور شده بود که امروزه شرایط خیزش خیابانی را فراهم کرده است./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، جامعه رسانه ای، رسانه، رسانه ها