عسکری مطرح کرد ؛

قوانین محیط زیست نیاز به بروزرسانی دارد

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس یازدهم، با انتقاد از بی توجهی مسئولان مربوطه در مهار آتش سوزی منطقه زاگرس تاکید کرد که در این دوره از مجلس در جهت بروزرسانی قوانین محیط زیست، جنگل ها و مراتع ورود می کنیم.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ محمدجواد عسکری در مورد اظهارنظری مبنی بر اینکه دولت و مجلس باید خود را موظف کنند برنامه جامع نجات‌بخشی برای زاگرس تدوین و تصویب کنند، گفت: دلیل آتش‌سوزی‌ها این است که سال گذشته مراتع از نظر پوشش گیاهی به واسطه پراکنش بارندگی‌ها فضای مطلوبی را به دست آورد.

منطقه زاگرس بزرگترین بانک ژنی خانواده‌های گیاهی است

محمدجواد عسکری ادامه داد: منطقه زاگرس بزرگترین بانک ژنی خانواده‌های گیاهی است که متاسفانه طعمه حریق شده و به راحتی در حال سوختن است و کسی هم توجهی نکرده است و اقدامات صورت گرفته کافی نیست.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از دولت و دستگاه‌های متولی درخواست می‌کنم تا به سرعت در جهت رفع این معضل وارد عمل شوند، چرا که آسیبی که آتش‌سوزی به این منطقه وارد می‌سازد هم بانک ژنی و هم گیاهان، درختان، درختچه‌ها و حیات وحش را ازبین می‌برد.

سازمان جنگل‌ها از امکانات کافی برای مهار آتش‌سوزی زاگرس برخوردار است

نماینده مردم داراب و زرین دشت در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در مورد اظهارنظر برخی مبنی براینکه تنها سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور موظف به رفع این بحران نیست، عنوان کرد: فلسفه وجودی این سازمان، حفاظت، صیانت، اصلاح و احیای جنگل‌ها، مراتع و دشت‌ها است و امکاناتی در اختیار دارد که می‌تواند آتش‌سوزی در زاگرس را به راحتی مهار کند، بنابراین این گلایه را داریم که روند امدادرسانی آن در این زمینه مطلوب نیست و آتش‌سوزی در حال پیشروی است.

عسکری اظهار کرد: سازمان‌های امدادرسان همچون هلال احمر، سازمان آتش‌نشانی، کمیته مدیریت بحران و سازمان‌های مردم نهاد در این مواقع باید وارد عمل شوند، همچنین وزارت کشور باید به این موضوع به طور جدی ورود پیدا کند و نیروهای خود را بسیج کند تا این مشکل رفع شود.

محمدجواد عسکری افزود: اگر مسئولان مربوطه بستر لازم را برای امدادرسانی توسط مردم فراهم کنند به طور قطع در مهار آتش‌سوزی منطقه زاگرس به نتیجه مطلوب دست پیدا خواهیم کرد.

وی  تاکید کرد: متاسفانه مسئولان پای کار نمی‌آیند، آن هم در شرایطی که وظیفه ذاتی آنها رفع این قبیل مشکلات است و هم از اعتبارات و هم امکانات لازم برخوردار هستند.

قوانین محیط زیست نیاز به بروزرسانی دارد

وی  یادآور شد: مجلس قوانینی را در حوزه محیط زیست، جنگل‌ها و مراتع وضع کرده که کهنه و مندرس شده است که در این دوره از مجلس در جهت بروزرسانی آنها ورود می‌کنیم تا قوانین را به گونه‌ای اصلاح کنیم که بتواند به موقع کارها را جلو برده و مشکلات را حل کند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، جایگاه محیط زیست در برنامه های توسعه کشور، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان محیط زیست، محیط زیست