قادری مطرح کرد ؛

کنترل نقدینگی، افزایش درآمدهای مالیاتی، بهبود فضای کسب و کار

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: برای جلوگیری از ورود نقدینگی به سمت احتکار خودرو یا مسکن می توان مالیات هایی را بر خودروهای اضافی و مسکن های خالی وضع کرد.

  خبرگزاری خانه ملت؛ جعفر قادری با تاکید براینکه نمی‌توان مشکلات حوزه اقتصادی را با تزریق یک آمپول یا یک حرکت حل کرد، گفت: دولت باید در مجموعه‌ای از بخش‌های کشور بازنگری کند.

قادری  افزود: در زمینه کنترل نقدینگی، افزایش درآمدهای مالیاتی، بهبود فضای کسب و کار، ایجاد محدودیت برای بخش‌های غیرمولد، حمایت از تولید داخلی، تقویت شرکت‌های دانش بنیان، جلوگیری از قاچاق، مبارزه با فساد، ارائه تسهیلات برای مسکن، بخش‌های کلیدی مانند پوشاک، صنعت غذایی، پتروشیمی، تکمیل حلقه‌های بخش معدن و ... باید اقدامات اساسی انجام شود تا بتوانیم نتیجه مطلوب را بدست آوریم.

نماینده مردم شیراز در دور یازدهم مجلس با بیان اینکه با رفع ایرادات بازار باید نقدینگی را به سمت بخش‌های مولد هدایت کرد، تصریح کرد: بانک مرکزی برای هدایت هر چه بهتر نقدینگی به سمت بخش‌های مولد باید سهمی را که برای بخش‌های مولد در نظر می‌گیرد واقعی کرده و آن را کنترل کند.

قادری اظهار کرد: بانک‌ها می‌توانند سپرده‌های مردم را به عنوان تسهیلات در اختیار تولیدی‌ها قرار دهند.

وی  با اشاره به اینکه قدم بعدی برای اصلاح امور اقتصادی ناامن کردن فضا برای بخش‌های نامولد است، گفت: برای جلوگیری از ورود نقدینگی به سمت احتکار خودرو یا مسکن می‌توان مالیات‌هایی را بر خودروهای اضافی و مسکن‌های خالی وضع کرد تا سود خریدو فروش مکرر این اقلام کاهش پیدا کند.

قادری  ضمن تاکید براینکه مسکن و خودرو را باید از کالایی سرمایه‌ای و لوکس به کالای مصرفی تبدیل کرد، افزود: وضع مالیات بر خودروها به صورت پلکانی یکی از راهکارهای مناسب است بطور مثال که خودروی زیر 100 میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف، بین 100 تا 200 دو درصد مالیات و با بالا رفتن قیمت خودروها نرخ مالیاتی هم افزایش یابد./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی صنعت خودرو کشور، اخبار برگزیده، ارائه تسهیلات، اظهارنامه مالیاتی، اعطای تسهیلات، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، بازار خودرو، درآمدهای مالیاتی، سازمان امور مالیاتی