متفکر آزاد مطرح کرد ؛

اعلام وصول طرح شفافیت آراء نخستین گام تحول گرایی

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: مجلس یازدهم با اعلام وصول طرح شفافیت آراء نخستین گام تحول گرایی را برداشته و در ادامه با تمرکز بر نظارت و تغییر ساختار بودجه در مسیر مردمی سازی و کارآمدسازی مجلس حرکت می کند.

خبرگزاری خانه‌ملت؛ روح الله متفکر آزاد در توضیح مصادیق تحول‌گرایی مجلس یازدهم، گفت: مجلس با اعلام وصول طرح شفافیت آراء اولین گام تحول گرایی را برداشت. این طرح در کمیسیون‌ مربوطه پیگیری خواهد شد تا بتوانیم به زودی آن را تعیین تکلیف کنیم.

تمرکز مجلس یازدهم بر نظارت و گزارش‌های میدانی نمایندگان

وی  تصریح کرد: مجلس در حوزه مردمی سازی مجلس با تمرکز بر نظارت و گزارش های میدانی نمایندگان گام‌هایی را برداشته و برنامه مدونی در این زمینه برای آینده پیش رو دارد. سفر هفته گذشته۱۲ تن از نمایندگان مجلس به مناطق کم‌برخوردار اهواز و بخش غیزانیه استان خوزستان جهت بررسی میدانی مشکلات در همین راستا انجام گرفت.

تغییر ساختار بودجه موضوع مورد نظر پارلمان در راستای کارآمدسازی مجلس

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه مجلس یازدهم در مسیر کارآمدسازی، گفت: ما در جلسه هفته قبل صحن علنی با آقایان نوبخت و همتی رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس بانک مرکزی به طور جدی موضوع تغییر ساختار بودجه و بودجه‌ریزی بدون وابستگی به نفت را مطرح کردیم. مجلس در مسیر تحول‌گرایی و تحول‌خواهی زیرساخت‌های تغییر ساختار بودجه را مطابق نظر مقام معظم رهبری فراهم خواهد کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم شورای اسلامی با اشاره به پیگیری برای انجام وظایف معطوف به امورات داخلی و بیرونی مجلس، یادآور شد: مجلس از تمام توان خود برای تحول در جامعه و کشور استفاده می‌کند تا مردم محصول این تحولات را در زندگی خود ببینند./

پایان پیام

برچسب ها

آیین نامه داخلی مجلس، اخبار برگزیده، امور نمایندگان، شفاف سازی