علیپور مطرح کرد ؛

ضرورت افزایش بهره وری و صادرات، ایجاد اشتغال و تولید

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس یازدهم، شفافت آراء، افزایش وظیفه نظارتی مجلس و حرکت به سمت توسعه و سازندگی با کاهش هزینه های جاری را از اولویت های اقتصادی مجلس یازدهم برشمرد.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ کمال علیپور به اولویت‌های اقتصادی مجلس یازدهم اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در افتتاحیه مجلس یازدهم مسیر و استراتژی را مشخص کردند که اگر همان‌ها را چراغ راه خود قرار دهیم بسیاری از مشکلات کشور حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس باید موضوع شفافیت آراء را پیگیری کنند چراکه جلوگیری از فساد ازجمله مزایای شفافیت آراء است، افزود: جدی‌تر گرفتن نظارت موضوع دیگری است که باید اولویت مجلس یازدهم قرار گیرد چراکه نظارت حلقه مفقوده در عملکرد مجلس است نطق و تذکر نمایندگان به معنای نظارت نیست و باید بسیار فراتر رفت تا تغییراتی ایجاد شود.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس یازدهم شورای اسلامی بیان کرد: اصل 44 قانون اساسی میتوانست با افزایش بهره‌وری و صادرات، ایجاد اشتغال و تولید، کشور را نجات دهد اما به دلیل عدم نظارت در نحوه اجرای این اصل، ایران هنوز کشوری واردکننده با مشکلات متعدد اقتصادی است.

وی  با بیان اینکه مجلس باید نظارت کند چه اموالی از دولت به چه کسانی واگذار شده است، اولویت سوم مجلس را حرکت به سمت توسعه و سازندگی با کاهش هزینه‌های جاری عنوان کرد و افزود: تامین مالی خارجی و داخلی باید مورد توجه مجلس قرار گیرد چراکه نمی‌توان 65 هزار پروژه نیمه تمام را با 60 هزار میلیارد تومان به نتیجه رساند، مجلس یازدهم باید جرات رفتن به سمت واگذاری پروژه‌ها را داشته باشد تا کشور نجات پیدا کند./

پایان پیام

برچسب ها

8 دوره قانونگذاری مجلس شورای اسلامی، آیین نامه داخلی مجلس، احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، شفاف سازی، شفافیت