گودرزی مطرح کرد ؛

هیچ گاه ما و آمریکا به توافق و تفاهمی نخواهیم رسید

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: مذاکره ای که از همان ابتدا نتیجه اش مشخص است و هیچ برد بردی جز خسارت محض در آن وجود ندارد، بنابراین با این نوع برخورد، کدام آدم عاقلی با آمریکا مذاکره می کند؟

خبرگزاری خانه ملت؛ عباس گودرزی به توییت منتشر شده ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از تبادل زندانیان در رابطه با مذاکره با کشورمان اشاره کرد و گفت: از آنجایی که اختلافمان با آمریکا ، اختلاف مبنایی بوده و در اصول و مبانی اختلافات جدی از جمله مبحث حقوق بشر، عدالت گستری، حمایت از مستضعفان و ... را داریم و اینها هم مباحثی نیستند که بخواهیم به سهولت از آنها عبور کنیم؛ لذا با توجه به این شدت و حدت اختلافات هیچ گاه ما و آمریکا به توافق و تفاهمی نخواهیم رسید.

عباس گودرزی در ادامه افزود: آمریکا به دنبال چپاول حقوق ملت‌هاست و نمونه آن در اتفاقات اخیر در این کشور که آن هم رسانه ای شده و پلیس آمریکا بدون هیچ ملاحظه ای از افکار عمومی داخلی و خارجی یک مظلوم را به کام مرگ می‌کشاند، اما از آن طرف فریاد دفاع از حقوق بشر را سر می‌دهد.

نماینده بروجرد در مجلس یازدهم تاکید کرد: آمریکا از یک سو با عربستان رقص شمشیر می کند و از سوی دیگر عربستان برای حمایت از آمریکا یک نسل کشی در یمن به راه می‌اندازد و از طرفی هم سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی که پرچمدار مبارزه با تروریسم بوده را به شهادت می‌رساند، اما با همه این جنایات باز هم داعیه دار حقوق بشر است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم به ماهیت آشکار آمریکا و خوی قلدرمآبانه آن اشاره و تاکید کرد: ماهیت آمریکا یک ماهیت تروریسم پرور بوده که با وجود این ماهیت مذاکره کردن با آن یا غفلت بوده و یا اینکه حماقت و خیانت است؛ بنابراین با چنین رژیم تروریسم پروی که هیچ شانیتی برای ملت‌ها قائل نیست و قطعا آن کسی که دم از مذاکره میزند با الفبای سیاست آشنا نبوده، چرا که اگر آشنایی کافی را داشته باشد زیر بار مذاکره با چنین رژیم منحوسی نخواهد رفت.

عباس گودرزیدر ادامه افزود: مذاکره با آمریکا هیچ خیری برای ملت در بر نخواهد داشت بلکه خسارت محض به بار خواهد آورد از آن طرف آمریکا امتحان خود را پس داده؛ لذا آزموده را آزمودن خطاست، در همین توافق اخیر برجام، آمریکا بدون هیچ شرم و حیایی مذاکراتی که از دل آن توافقی بیرون آمده بود آن هم توافقی که ایران به تمام تعهدات خود عمل کرده بود و از طرفی هم مسئولان وزارت خارجه دولت با آنها مصافحه، مذاکره و لبخند زدند خروجی‌اش این شد که ترامپ، با کمال وقاحت بدون شرم و حیا این توافق را پاره نمود و همه آن تعهداتی را ملغی کرد، حالا کدام آدم عاقلی با آمریکا مذاکره می‌کند، مذاکره ای که از همان ابتدا نتیجه‌اش مشخص است و هیچ برد بردی جز خسارت محض در آن وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم به اهداف آمریکا از مذاکره با ایران اشاره و تصریح کرد: مقصود آمریکا از مذاکره محدود کردن ملت ایران و مانع شدن در برابر رشد و پیشرفت این ملت است، اینها هدفشان این بوده که کشور ما را از پیشرفت متوقف کنند؛ بنابراین ما اگر می‌خواهیم پیشرفت کنیم و به عزت و عدالت واقعی دست یابیم شرط آن این است که قوی شویم؛ چرا که این مذاکرات نهایت به ضعیف شدن ما منتهی خواهد شد.

وی  به راهبرد مجلس یازدهم در خصوص مذاکره با آمریکا اشاره و اظهار کرد: راهبرد مجلس یازدهم و نظام در برابر آمریکا مذاکره نیست، بلکه مقاومت خواهد بود، زیرا ما در راهبرد مقاومت دستاوردهای بزرگی را بدست آوردیم و هر آنچه پیشرفت داشتیم مرهون مقاومت در برابر زیاده خواهی‌های آمریکا و نظام سلطه بوده و البته هر کجا هم مضرر شدیم، نتیجه کوتاه آمدن در برابر این افراد و نظام سلطه در عالم بوده است.

عباس گودرزیدر ادامه افزود: باید مسیرمان، مسیر مقاومت در برابر آمریکا و اتکا به ظرفیت‌های داخلی با محوریت اقتصاد مقاومتی و تکیه بر ظرفیت‌های درونی با نگاه به کل دنیا باشد از نگاه ما دنیا مختصر و منحصر به 4 کشور اروپایی و آمریکا نیست، ما اگر به بازارهای جهانی ورود پیدا کنیم که این بستر هم وجود دارد، قطعا کشور ما کشور بی نیازی خواهد بود و این بی نیازی هم چشم طمع دشمنان را قطع خواهد کرد؛ بنابراین اگر می‌خواهیم توطئه‌های های دشمن را خنثی کنیم تنها راه آن قوی شدن بوده و راه قوی شدن هم تکیه به اقتصاد مقاومتی است./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استمرار مذاکرات، استکبار آمریکا، تمدید مذاکرات