نوروزی مطرح کرد ؛

طرح ممنوعیت حبس محکومان مالی تقدیم هیات رییسه مجلس شد

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس یازدهم، از تقدیم طرح ممنوعیت حبس محکومان مالی با امضای ۱۹ نفر از نمایندگان مجلس به هیات رییسه مجلس خبر داد.

  خبرگزاری خانه ملت؛ حسن نوروزی در تشریح جزییات طرح ممنوعیت حبس محکومان مالی، گفت: این طرح به موضوع مهریه و دیه اشاره داشته و در آن تاکید شده است که مهریه باید تا حد ممکن به صورت نقدی پرداخت شود و در صورتی که مرد به دلیل عسر و حرج توانایی پرداخت آن را نداشته باشد نباید به مجازات حبس محکوم شود.

زنان نباید به دلیل دریافت طولانی مدت مهریه در قالب اقساط دچار عسر و حرج شوند

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس یازدهم، ادامه داد: در این طرح آمده است که باید از تعیین مهریه‌های سنگین خودداری شود تا زن ناچار به دریافت آن در قالب قسط ‌بندی و به صورت طولانی مدت نشود.

وی تصریح کرد: طرح ممنوعیت حبس محکومان مالی که به امضای 19 نفر از نمایندگان مجلس یازدهم رسیده است، امروز تقدیم هیات رییسه مجلس شد.

افزودن یک بند به 7 مورد در قانون مدنی برای بهره‌مندی زنان از حق طلاق

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: البته ما در حمایت از بانوان نیز به 7 موردی که در قانون مدنی آمده است که در صورت برخورداری از آنها از حق طلاق بهره‌مند می‌شوند یک مورد را اضافه کردیم که چنانچه زن نتوانست مهریه خود را به دلیل عدم توانایی همسر در پرداخت نقدی آن دریافت کرده و دچار عسر و حرج شود می‌تواند به دادگاه مراجعه کرده و با تشخیص قاضی حکم طلاقش صادر می‌شود./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال زنان، حوزه زنان، خشونت علیه زنان، طلاق، نرخ طلاق