پیرهادی مطرح کرد ؛

تشکیل فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستاها

عضو هیئت رئیسه مجلس از تشکیل فراکسیون شوراها و مدیریت شهری و روستایی با امضاء ١٨٩ نماینده در مجلس یازدهم خبر داد.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ محسن پیرهادی با اشاره به اهمیت و جایگاه پارلمان و مدیریت شهری و روستایی و تأثیر آن‌ها از قوانین بالادستی، اظهار کرد: نقش مجلس شورای اسلامی در ریل‌گذاری و تقنین، لزوم ایجاد فراکسیون شوراها و مدیریت شهری و روستایی یک ضرورت مهم است که مجلس یازدهم روی آن کار خواهد کرد.

وی افزود: با یادآوری اینکه با هم‌فکری و جلساتی که برگزار شد برای انسجام و همگرایی در حل مشکلات شوراها، مدیریت شهری و امور روستایی، فراکسیونی در این زمینه شکل بگیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، در مجلس افزود: مجلس یازدهم با عنایت به حضور تعدادی از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و شهرداران و فرمانداران، می‌تواند بسیاری از نقایص و معایب در حوزه قانون‌گذاری را مرتفع گرداند.

عضو هیئت ‌رئیسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: شوراهای شهر و روستا با عنایت به اشراف منطقه‌ای و محلی، کمیسیون‌های تخصصی و بهره‌گیری از تجارب کارشناسان، ظرفیت‌های بی‌بدیلی برای حل مشکلات کشور دارند.

وی  در خصوص اهداف شکل‌گیری فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و امور روستایی گفت: تقویت نهاد شوراهای شهر و روستا، اصلاح قانون انتخابات شوراها، توسعه متوازن و عدالت‌محور روستاها، تحقق مدیریت یکپارچه شهری و تفکیک وظایف ملی و محلی در سطح شهرها و روستاها از جمله اهداف تشکیل این فراکسیون است./

پایان پیام

برچسب ها

اجرای ضوابط و مقررات شهرسازی، اخبار برگزیده، اقتصاد روستا