علیرضابیگی مطرح کرد ؛

کاهش وابستگی اقتصاد کشور از فروش نفت

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: جمهوری اسلامی می تواند به واسطه رونق تولید به تجارت با کشورهای همسایه بپردازد تا اینکه بازار منطقه را در دست بگیریم و این کار سبب کاهش وابستگی اقتصادمان به نفت خواهد شد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ احمد علیرضابیگی به کاهش وابستگی اقتصاد کشور از فروش نفت اشاره کرد و گفت: دولت باید کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت را در لایحه بودجه ای که به مجلس ارجاع می‌دهد مشخص کند .

احمد علیرضابیگی در ادامه افزود: متاسفانه اراده‌ای در دولت وجود ندارد که کشور به سمت کاهش وابستگی اقتصاد به نفت حرکت کند؛ کما اینکه رئیس جمهور در سخنرانی اخیر خود اذعان کرد که می‌خواهد کشور را براساس ظرفیت‌های داخلی اداره کند، اما نمی‌تواند این کار را انجام دهد؛ متاسفانه دولتمردان از اعتماد به نفس لازم برای انجام این کار برخوردار نیستند.

نماینده مردم تبریز به توصیه‌های مقام معظم رهبری در رابطه با گسترش تجارت با کشورهای همسایه اشاره و اظهار کرد: مقام معظم رهبری به گسترش روابط اقتصادی با کشورهای همسایه توجه ویژه‌ای داشتند که این کشورها هم تعداد قابل توجهی هستند.

این نماینده مردم در ادامه افزود: جمهوری اسلامی می‌تواند به واسطه رونق تولید به تجارت با کشورهای همسایه بپردازد تا اینکه بازار منطقه را در دست بگیریم، اما به واسطه همین کم‌کاری دولت به موضوع تولید و اقتصاد بر مبنای ظرفیت داخلی در واقع ما نتوانستیم آن اثر بخشی را در اقتصادمان شاهد باشیم.

احمد علیرضابیگی
تاکید کرد: دولتمردان جسارت لازم را برای تحول و تغییر در کارها را ندارند و معتقدم باید در این سال پایانی دولتمردان را بر مدار انجام کارهای بزرگ قرار بدهیم./

پایان پیام
 

برچسب ها

آسیب شناسی صنعت نفت ایران، اخبار برگزیده، اقتصاد نفتی، رونق اقتصاد، رونق اقتصادی، فساد