جوکار مطرح کرد ؛

اعلام وصول طرح شفافیت آرا نمایندگان

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی بخشی از شایعات منتشر شده در جامعه را ناشی از عدم شفاف سازی دانست و تصریح کرد: وقتی آراء نمایندگان شفاف باشد دیگر کسی نمی تواند آن را تحریف کند.

خبرگزاری خانه ملت؛ محمدصالح جوکار با اشاره به اعلام وصول طرح شفافیت آرا نمایندگان گفت: یکی از مطالبات مهم و به حق مردم از مجلس شفافیت آرای نمایندگان است، اگر مجلس به دنبال ایجاد تحول در کشور و تاثیرگذاری است اول باید اصلاح خود را آغاز کند.

محمدصالح جوکار ادامه داد: حق مردم است که بدانند نماینده شان به چه طرح و لوایحی رای داده بر این اساس تصویب طرح شفافیت آرا نمایندگان مجلس می تواند مطالبه شفاف سازی از دستگاه های اجرایی و دولت داشته باشد.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی شفاف سازی را یکی از ابزار نظارتی قوه مقننه بر شمرد و بیان کرد: اگر مردم نظارت عمومی داشته و مدیران را کنترل و نظارت کنند کمتر دچار فساد، رخوت و سستی خواهیم شد.

محمدصالح جوکاردرباره برخی مخالفت ها در خصوص طرح شفافیت آرای نمایندگان افزود: این مخالفت ها از چند جنبه قابل بررسی است اول این که بخشی از نمایندگان معتقد بودند حق شخصی شان است که از آراء خود اطلاع داشته باشند و نیازی نیست که مردم بدانند در حالی که نمایندگان برای مباحث مرتبط با زندگی مردم تصمیم گیری می کنند.

جوکار بیان کرد: این نگرش که در بعضی نمایندگان وجود دارد آراء محرمانه است، اما نمایندگان مجلس یازدهم آن را خصوصی حساب نمی کنند بلکه معتقدند مردم باید در جریان امور کشور قرار بگیرند چون جزء حقوق و مطالبات جامعه است.

وی تاکید کرد: هرچه شفاف سازی و روشن سازی بیشتر صورت بگیرد به نمایندگان و کار مجلس شورای اسلامی ایرادات کمتری وارد می شود.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی بخشی از شایعات منتشر شده در جامعه را ناشی از عدم شفاف سازی دانست و تصریح کرد: در این حالت اخبار به صورت خدشه دار در اختیار مردم قرار می گیرد که جامعه را دچار گمراهی می کند.

وی عنوان کرد: وقتی آرا نمایندگان شفاف باشد دیگر کسی نمی تواند آن را تحریف کند به این دلیل است که طی فرآیندی سیستمی مشخص می شود میزان مشارکت نمایندگان در طرح و لوایح چگونه بوده است./

پایان پیام

برچسب ها

آیین نامه داخلی مجلس، اخبار برگزیده، دستگاه ه های نظارتی، شفاف سازی، شفافیت