فلاحی مطرح کرد ؛

ضرورت توجه به وضعیت معیشتی مردم

نماینده مردم ایلام در مجلس یازدهم ضمن تاکید بر اینکه یکی از راهکارهای برون رفت از مشکلات کنونی اقتصاد به کارگیری متخصصان در وزارتخانه ها است، می گوید مجلس یازدهم باید با حذف قوانین زائد زمینه بهبود فضای کسب و کار را فراهم کند.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ سارا فلاحی  با اشاره به ضرورت توجه به وضعیت معیشتی مردم، گفت: دولت و مجلس باید با تعامل با یکدیگر راهکارهای مناسبی برای حل مشکل اقتصادی مردم تدوین کنند، به طور مثال مجلس می‌تواند با تسهیل قوانین کسب و کار، تقویت قوانین مربوط به اقتصاد داخلی، اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و نظارت دقیق بر چگونگی اجرای قوانین زمینه بهبود و ارتقاء وضعیت معیشتی مردم را فراهم کند.

وی با بیان اینکه مجلس می‌تواند با نظارت بر چگونگی تدوین آیین‌نامه‌های اجرایی قوانین، دولت را مکلف به بهبود وضعیت اقتصادی کند، افزود: باید با افرادی که با استفاده از رانت های اطلاعاتی که به واسطه حضور در پست های مدیریتی به دست می آورند، برخورد شود.

نماینده مردم ایلام در مجلس یازدهم با بیان اینکه دولت‌ها مهمترین مانع در مسیر اقتصاد مقاومتی بودند، اظهار کرد: مادامی که نگاه مسئولان به بیرون از کشور باشد، تولیدکننده داخلی روزبه‌روز تضعیف می‌شود و نمی‌توان بر راهبردهای داخلی تمرکز کرد.

فلاحی با بیان اینکه یکی از راهکارهای برون‌رفت از شرایط کنونی و مدیریت معضلات اقتصادی به کارگیری متخصصان در وزارتخانه‌ها به عنوان مشاور فعال است زیرا این افراد درک درستی از اقتصاد دارند، ادامه داد: در حال حاضر اقتصاد سیاست زده شده است، مجلس یازدهم باید از رویکرد مبتنی بر سیاست زدگی جدا شده و از طریق حذف قوانین زائد و مزاحم زمینه بهبود فضای کسب و کار را فراهم کند./

پایان پیام

برچسب ها

اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، اقتصادمقاومتی، تحقق اقتصاد مقاومتی