ساداتی نژاد مطرح کرد ؛

اهمیت خرید تضمینی گندم

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس گفت: در تمام کشورهای دنیا از خرید تضمینی محصولات کشاورزی به عنوان ابزاری برای حمایت از کشاورزان استفاده می شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ سیدجواد ساداتی نژاددر خصوص اهمیت خرید تضمینی گندم، گفت: در تمام کشورهای دنیا از خرید تضمینی محصولات کشاورزی به عنوان ابزاری برای حمایت از کشاورزان استفاده می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گندم به‌عنوان یکی از محصولات استراتژیک کشاورزی وابستگی دارد، تصریح کرد: کشورهای مختلف برای جلوگیری از کمبود گندم و نیاز به واردات با دقت در زمینه خرید تضمینی این محصول اقدام می‌کنند.

ساداتی ن‍ژاد با اشاره به اینکه در برخی از مقاطع زمانی قیمت ضایعات گندم از محصول اصلی بالاتر می‌رود، ادامه داد: دولت باید قیمت خرید تضمینی گندم را با دقت بالایی تعیین کند تا کشاورزان با رغبت محصول خود را به بخش دولتی تحویل دهند.

وی  با تاکید بر اینکه در سال‌هایی که دولت تمهیدات لازم در زمینه خرید تضمینی گندم نداشته مجبور به واردات این محصول با قیمت بسیار بالاتری شده است، عنوان کرد: با توجه به میزان تولید گندم در کشور دولت می‌تواند با صرف هزینه کمتری نیاز سالانه را از کشاورزان داخلی با صرف هزینه کمتری خریداری کند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، خرید تضمینی گندم، نرخ خرید تضمینی گندم، کشت گندم