شجاعی علی آبادی مطرح کرد ؛

تحولات باید از اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شروع شود

نماینده مردم ابهر و خرم دره در مجلس یازدهم، گفت: با توجه به در رأس امور بودن مجلس، تحولات باید از اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شروع شود تا تحولات بزرگتری در کشور رقم بخورد.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ حسن شجاعی علی آبادی در توضیح مصادیق تحول‌گرایی در مجلس یازدهم، گفت: در صورتی که بخواهیم تحول خواهی در کشور رواج پیدا کند، تحولات را باید از مجلس شروع کنیم و بهترین و موثرترین گام اصلاح قانون آیین نامه داخلی مجلس است.

نماینده مردم ابهر و خرم‌دره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سازوکار کارآمد سازی و مردمی سازی قطعا در اصلاح قانون آیین نامه داخلی مجلس نهفته است. از همین رو پیگیر اصلاح موادی از آیین نامه داخلی از جمله در مورد شیوه اداره جلسات، هستیم.

شجاعی‌ علی‌آبادی معتقد است: با توجه به اینکه مجلس در راس امور است، اگر این تحولات از مجلس شروع شود، سرچشمه این تحولات می‌تواند در کشور جریان پیدا کند.

وی یادآور شد: در صورت اصلاح قانون آیین نامه داخلی مجلس، تحول به شکل محسوسی به وسیله نهادها و ساختارهای حاکمیتی و مردم احساس خواهد شد.

شجاعی علی آبادی ادامه داد: بنابر مباحث مذکور؛ طرح شفافیت آراء تهیه و اعلام وصول شد و طرح دیگری هم برای اصلاح مواد دیگری از آیین نامه داخلی مجلس در حال تهیه است./

پایان پیام

برچسب ها

8 دوره قانونگذاری مجلس شورای اسلامی، آئین نامه داخلی، اخبار برگزیده، تحول، شفاف سازی