اوسطی مطرح کرد ؛

گندم از تولیدات استراتژیک و اساسی کشور محسوب می شود

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس، گفت: نرخ فعلی خرید تضمینی گندم با توجه به افزایش هزینه تولید منطقی نیست و با هزینه تولید این محصول استراتژیک همخوانی ندارد.

 خبرگزاری خانه ملت،پرویز اوسطی در خصوص خرید تضمینی گندم، گفت: محصول گندم به عنوان یکی از تولیدات استراتژیک و اساسی کشور محسوب می‌شود و خودکفایی در میزان برداشت و تولید این محصول از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

پرویز اوسطی با بیان اینکه باید حمایت‌های جدی از تولید بخش گندم و کشاورزان گندم‌کار صورت بگیرد، تصریح کرد: تعیین نرخ خرید تضمینی گندم و تطبیق آن با هزینه تولید همواره یکی از دغدغه‌های کشاورزان بوده و می‌‍‌توان تعیین قیمت گندم متناسب با هزینه تولید را به عنوان یکی از اصلی‌ترین راه‌های حمایت از کشاورزان گندم‌کار معرفی کرد.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نرخ فعلی خرید تضمینی گندم با توجه به افزایش هزینه تولید منطقی نیست و با هزینه تولید این محصول استراتژیک همخوانی ندارد، ادامه داد: در سال‌های آینده باید با همکاری مجلس و کارشناسان این بخش اصلاح و از زیان کشاورزان گندم کار جلوگیری شود.

وی  با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلات بخش کشاورزی عدم پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان گندم‌کار است، تصریح کرد: طی سال‌های گذشته شاهد بوده‌ایم که مطالبات کشاورزان گندم‌کار با تاخیر پرداخت شده از سازمان برنامه بودجه انتظار داریم بودجه مورد نیاز این بخش را تامین و بها گندم خریداری شده توسط دولت به موقع پرداخت شود.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: پرداخت به موقع بها گندم خریداری شده توسط دولت انگیزه‌ای برای کشت این محصول استراتژیک در سال زراعی جدید توسط کشاورزان است./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، خرید تضمینی گندم، نرخ خرید تضمینی گندم، کشت گندم، گندم