محمودزاده مطرح کرد ؛

میزان خرید تضمینی گندم

نماینده مردم مهاباد در مجلس، گفت: تاخیر در پرداخت مطالبات کشاورزان نیز باعث شده تا میزان گندم تحویلی به سیلوهای دولتی در قالب خرید تضمینی کاهش داشته باشد.

خبرگزاری خانه ملت؛  جلال محمودزاده در خصوص میزان خرید تضمینی گندم، گفت: سازمان غله و خدمات بازرگانی مدیریت خرید تضمینی گندم را تغییر داده و درصد افت گندم خریداری شده را با تغییر الک‌های تعیین میزان ناخالصی افزایش داده است.

وی  با اشاره به اینکه درصد افت گندم‌های خریداری شده افت قیمتی بسیار زیادی را برای کشاورزان به همراه دارد، ادامه داد: اقدامات صورت گرفته باعث شده تا تولیدکنندگان گندم محصول خود را در قالب خرید تضمینی تحویل دولت ندهند و این محصول استراتژیک به صورت قاچاق از کشور خارج و یا خوراک دام‌ها شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تاخیر در پرداخت مطالبات کشاورزان نیز باعث شده تا میزان گندم تحویلی به سیلوهای دولتی کاهش داشته باشد، عنوان کرد: کشاورزان در استان‌های گرمسیری محصول خود را تحویل دولت داده‌اند اما مطالبات آنها پرداخت نشده و این موضوع بر عملکرد کشاورزان مناطق سردسیری تاثیرگذار بوده است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورت تغییر شیوه خرید و پرداخت مطالبات گذشته نیازی به واردات گندم وجود ندارد، تصریح کرد: متاسفانه با تداوم شرایط موجود در زمینه خرید تضمینی نیاز به واردات حدودا 5 میلیون تن گندم با قیمت هرکیلوگرم حدود 5 هزار تومان وجود دارد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، خروج گندم، خرید تضمینی گندم، نرخ خرید تضمینی گندم، کشت گندم، گندم