خبر

مسیر شما: اخبار بازار سرمایه فرصتی کم نظیر برای رونق اقتصادی کشور
بازار سرمایه فرصتی کم نظیر برای رونق اقتصادی کشور

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس حضور شرکت های برجسته استارتاپی در بازار سرمایه را فرصتی کم نظیر برای رونق اقتصادی کشور دانست.

  خبرگزاری خانه ملت ؛ محمدرضا پورابراهیمی داورانی با اشاره به ضرورت حمایت از ورود استارتاپ‌ها و شرکت‌های استارتاپی در بورس، گفت: شرکت‌های علاقه‌مند برای استفاده از ظرفیت بازار سرمایه پس از بررسی اطلاعات، اسناد و مدارک می‌توانند در بورس حضور داشته باشند. به‌ویژه شرکت‌هایی که رویکردشان مبتنی بر اقتصاد دانش بینان است.

محمدرضا پور ابراهیمی داورانی با تاکید بر اینکه لازمه رشد شرکت‌های استارتاپی استفاده از بازار بورس است، افزود: اگر این شرکت‌ها در مسیر سرمایه‌گذاری در بورس دچار مشکل شوند باید مسیر را برای‌شان تسهیل و با نظارت بیشتر و تعدیل مقررات و ضوابط، موانع را از پیش‌روی آن‌ها برداشت.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه اکنون گزارشی مبنی بر اینکه شرکت‌های استارتاپی برای پذیرش و فعالیت در بازار سرمایه دچار مشکل هستند به دست مجلس نرسیده است، توضیح داد: مجلس ضمن آمادگی برای کمک به رونق شرکت‌های استارتاپی در بورس از این مهم حمایت و استقبال نیز می‌کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس حضور شرکت‌های برجسته استارتاپی در بازار سرمایه را فرصتی کم‌نظیر برای رونق اقتصادی کشور دانست و گفت: شرکت‌های مذکور باید آنقدر عملکرد قوی و حرفه‌ای داشته باشند که دیگران بدانند در این شرکت به واسطه دانش فنی، در آینده سودآوری ایجاد خواهد شد.

این نماینده دوره یازدهم مجلس با اعتقاد به اینکه در سال جهش تولید به ورود شرکت‌های استارتاپی برجسته به بورس نیاز است، افزود: ورود شرکت‌های استارتاپی به بورس برای اشتغالزایی و محرومیت‌زدایی ضروری است از این رو به جذب سرمایه‌های ملی از طریق بورس برای توسعه اقتصادی کشور نیاز داریم.

وی  ورود شرکت‌های استارتاپی به بورس را در شرایط جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه غربی و تسلط استارتاپی غرب در منطقه لازم و ضروری دانست و گفت: تجربه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای نشان می‌دهد استارتاپ‌های برجسته دنیا در نهایت به سمت بازار بورس حرکت می‌کنند بنابراین در ایران نیز باید این اتفاق از مسیرهای درست خودش بی‌افتد تا استارتاپ‌ها در بورس رونق بگیرند./

پایان پیام

 

نظر شما
مشخصات خبر