راستینه هفشجانی مطرح کرد ؛

مالیات بر تجمیع درآمد به نفع طبقات پایین جامعه

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس، گفت: باید مالیات بر تجمیع درآمد و بخش سرمایه های غیرمولد به نفع طبقات پایین جامعه اخذ و همزمان مالیات بخش مولد کاهش داده شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ احمد راستینه هفشجانی در خصوص اهمیت حوزه اقتصاد و رونق تولید، گفت: مسئله معیشت مردم از اولویت‌های اقتصادی کشور بوده و در طول سه سال گذشته سبد معیشتی مردم به یک سوم و در 9 سال گذشته ارزش پول ملی نیز به یک چهارم کاهش پیدا کرده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فاصله طبقاتی افزایش یافته و مردم شدیدا در تنگنای اقتصادی قرار دارند، ادامه داد: هدفمند کردن یارانه‌ها باید در دستور کار مجلس یازدهم قرار بگیرد، باید در مجلس تلاش کنیم یارانه‌ها در حوزه توسعه و تقویت قدرت خرید مردم اصلاح کنیم.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامیافزود: دهک‌هایی از جامعه صلاحیت دریافت یارانه را ندارند زیرا از نظر اقتصادی بهره‌مندی گسترده‌ای دارند، یارانه برای ترمیم طبقات پایین جامعه پرداخت می‌شود.

احمد راستینه هفشجانی با بیان اینکه سرمایه‌های کشور باید از بخش غیرمولد به بخش مولد انتقال داده شود، تصریح کرد: بخش زیادی از نقدینگی کشور متاسفانه در حوزه مسکن، زمین، سکه و فعالیت‌های دلالی قرار دارد زیرا حوزه سرمایه‌های غیر مولد بسیار جذاب و مورد توجه دلالان قرار دارد.

وی  با تاکید بر اینکه باید مالیات بر تجمیع درآمد و بخش سرمایه‌های غیرمولد به نفع طبقات پایین جامعه اخذ و همزمان مالیات بخش مولد کاهش داده شود، خاطرنشان کرد: کاهش مالیات بر بخش مولد منجر به افزایش تولید و قدرت خرید مردم می‌شود./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اظهارنامه مالیاتی، تعرفه های مالیاتی، درآمدهای مالیاتی