خبر

مسیر شما: اخبار اهمیت شفافیت آرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی
اهمیت شفافیت آرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: شفافیت آرا نمایندگان تطابق یا تفاوت شعار و عملکرد وکلای مردم در خانه ملت را برای مردم مشخص می کند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ حجت الاسلام احمد حسین فلاحی در خصوص اهمیت شفافیت آرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: مردم می‌خواهند بدانند نماینده‌ای که انتخاب کرده‌اند و به مجلس راه یافته، در خانه ملت چگونه عمل می‌کند و آیا در مسیر قول‌ها، وعده‌ها و شعارهایی که در ایام انتخابات سر داده حرکت می‌کند یا خیر؟.

این نماینده مردم در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طبیعتا شفافیت آرا نمایندگان بر انتخاب‌های بعدی اثر می‌گذارد، یکی از مشکلاتی که مردم در ایام انتخابات دارند، این است که نمی‌دانند فردی که چندین دوره به مجلس راه یافته، دارای چه ویژگی‌ها و مواضعی است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامیافزود: به دلیل عدم وجود شفافیت آرا، مردم صرفا براساس شعار کاندیداها، در ادوار مختلف انتخابات‌های مجلس شورای اسلامی رای می‌دهند، این در حالی است که کارنامه خیلی روشنی از نمایندگان وجود ندارد.

فلاحی با بیان اینکه حتی نمایندگانی که چندین دوره در مجلس بوده‌اند نیز کارنام شفافی برای مردم ندارند، ادامه داد: شفافیت آرا باعث می‌شود که رزومه‌ای از نمایندگان در دست مردم باشد تا مشخص شود نمایندگان در ادوار مختلف چه مسیری را طی کرده‌اند.

وی  با بیان اینکه شفافیت آرا موجب مشخص شدن مواضع اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و نمایندگان مجلس می‌شود، گفت: برخی افراد در ایام تبلیغات انتخاباتی شعارهایی می‌دهند اما عملکردشان هنگامی که به مجلس راه می‌یابد، با شعارهایشان تطابق ندارد و شفافیت آرا نمایندگان این موضوعات را برای مردم روشن می‌کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر همه آرا و مواضع نمایندگان به صورت شفاف، ثبت و ضبط شود، مشخص می‌شود که نمایندگان مجلس از روز اول تبلیغات تا دوران نمایندگانی چه مسیری را طی کرده‌اند.

فلاحی اظهارداشت: شفافیت در موضوعات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی اثرگذار است و می‌تواند به انتخاب بهتر مردم کمک کند./

پایان پیام

نظر شما
مشخصات خبر