صباغیان بافقی مطرح کرد ؛

نظارت نخستین گام تحول

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس گفت: تمرکز بر بُعد نظارتی مجلس به حذف یا اصلاح قوانین دست و پاگیر و اجرای درست قوانین کمک قابل توجهی می کند.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ محمدرضا صباغیان بافقیبا تاکید بر تحول گرایی در رفتار نمایندگان به عنوان نخستین گام تحول در مجلس، گفت: تحولات با پیگیری موضوعاتی مانند شفافیت در مجلس رقم می‌خورد اما پیش از آن نمایندگان باید بر روی وظیفه نظارتی خود تمرکز کنند.

وی  تصریح کرد: نظارت می‌تواند نخستین گام تحول باشد، به موجب نظارت می‌توان قوانین دست و پا گیر را حذف و اصلاح کرد. در این صورت بسیاری از مشکلات مردم نیز مرتفع خواهد شد.

نماینده مردم مهریز و بافق، بهاباد، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: وزیر اقتصاد و دارایی در جلسات اخیر صحن علنی مجلس متذکر شد که قوانین خوبی در حوزه بهبود کسب و کار در مجلس به تصویب رسیده است اما تنها 20 درصد این قوانین اجرا شده است. بنابراین ما در مجلس یازدهم با نظارت بر حسسن اجرای قوانین می‌توانیم گام مهمی در مسیر تحول‌گرایی و تحول‌خواهی برداریم.

صباغیان معتقد است: مجلس یازدهم قطعا پیگیر اجرای صد در صدی قوانین خواهد بود. قوانین خوبی در حوزه معیشت و اقتصاد مردم نیز تصویب شده که به صورت ناقص اجرا می‌شود لذا با نظارت مجلس، جامعه هم متحول خواهد شد.

وی  گفت: نظارت یکی از اصول و مصادیق زیرساختی تحول‌گرایی است که بیش از دوره‌های گذشته باید مورد توجه نمایندگان قرار گیرد./

پایان پیام

برچسب ها

آیین نامه داخلی مجلس، اخبار برگزیده، تحول، شفاف سازی