نوروزی مطرح کرد ؛

جنایات جنگی آمریکا در افغانستان و رژیم صهیونیستی در فلسطین

نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس گفت: آمریکا بارها ثابت کرده که به هیچ یک از مناسبات و تعهدهای بین المللی و قرادادهای جهانی با قلدری پایبند نبوده است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ حسن نوروزی در واکنش به تحریم دیوان کیفری بین‌المللی توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، گفت: ایالات متحده با زورگویی،دیگران را به پیروی از خود وادار می کند،ولی ترور در عراق،همدستی در جنایات جنگی در یمن و فلسطین،دزدی دریایی،نقض برجام، موضوع قطعنامه ۲۲۳۱ را نمی تواند پنهان کند.

نوروزی  با اشاره به جنایات جنگی آمریکا در افغانستان و رژیم صهیونیستی در فلسطین، مطرح کرد: تحریم‌ دیوان کیفری بین‌المللی توسط آمریکا تشدید تلاش‌های واشنگتن برای عدم اجرای عدالت در حق قربانیان جنایت‌هایش است؛دولت ترامپ قبل از این هم بارها تهدید کرده که در برابر تحقیقات دیوان لاهه درباره افغانستان و فلسطین سنگ‌اندازی می‌کند.

وی با بیان اینکه آمریکا بارها ثابت کرده است که به هیچ یک از مناسبات و تعهدهای بین المللی و قرادادهای جهانی با قلدری پایبند نبوده، مطرح کرد: دیوان بین المللی نقش بزرگی در اجرای قوانین بین‌المللی و تحریم‌ جنایت‌های بین‌المللی ایفا می‌کند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت آمریکا با رفتار خصمانه علیه دیوان کیفری بین‌المللی و همه نهادهایی که از ملت افغانستان ،فلسطین و مظلومان جهان حمایت می‌کند، بی‌اعتنایی خود را به جامعه بین‌الملل و ملت‌های جهان نشان می‌دهد.

وی افزود: دولت ترامپ با اقدامات علیه نهادها و موسسات بین المللی آبرویی برای آمریکا در جامعه بین الملل نگذاشته است.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس دهم با اشاره به تلاش آمریکا برای حمایت از رژیم صهیونیستی و لاپوشانی جنایاتش در افغانستان و دیگر کشورها،مطرح کرد:جامعه بین‌الملل باید در مقابل رفتار خصمانه آمریکا و رژیم صهیونیستی و تحریم های آمریکا بایستد و واکنش نشان دهد.

وی  با بیان اینکه ترامپ بارها نشان داده است که در مقابل جنایاتش پاسخگو نیست و از مراجع و سازمان های بین المللی با تحریم و تهدید باج خواهی می کند، تصریح کرد: آمریکا صلاحیت دیوان لاهه برای انجام تحقیق در مورد شهروندان آمریکایی را به بهانه این که "حاکمیت ملی آمریکا" را تهدید می‌کند، به رسمیت نمی‌شناسد.

گفتنی است؛ ظریف در توئیتر با انتشار عکسی که نام «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا، «مارک اسپر»، وزیر دفاع و همچنین «ویلیام بار» وزیردادگستری این کشور در آن آمده نوشت: «تبهکاران قانون‌گریزی که خودشان را دیپلمات جا می‌زنند حالا از دیوان بین‌المللی کیفری باج‌خواهی می‌کنند.چه اتفاق دیگری باید رخ دهد تا جامعه جهانی بیدار شود و متوجه تبعات مماشات در برابر این زورگو شود؟ و دیگر آمریکا باید چه کسانی را ارعاب کند تا مماشات‌گران بفهمند که خودشان ممکن است مورد بعدی باشند؟»./

پایان پیام

 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، رژیم صهونیستی، رژیم صهیونیستی، صهیونیست، صهیونیست ها