عباسپور مطرح کرد ؛

افزایش پایه های مالیاتی راهی برای جبران کسری بودجه

نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس معتقد است؛ علی الرغم تاکید قانون طی چند سال گذشته دولت در زمینه فروش دارایی های غیرضرور و مولد جدی نبوده و امسال هم بخش زیادی از تامین منابع مالی بودجه وابسته به فروش همین دارایی های سرمایه ای غیر ضرور است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ روح‌الله عباسپوربا بیان اینکه بخشی از تامین بودجه عمومی کشور طی هر سال با استفاده از فروش دارایی‌های تملکی و سرمایه‌ای غیرضروری دولت بسته می‌شود، گفت: علی‌الرغم تاکید قانون طی چند سال گذشته متاسفانه دولت در اجرای این موضوع جدی نبوده و امسال هم بخش زیادی از تامین منابع مالی بودجه‌ای که دولت مدعی بدون وابستگی به نفت تدوین شده، وابسته به فروش همین دارایی‌های سرمایه‌ای غیر ضرور است.

وی ادامه داد: مجلس هم براساس وظیفه نظارتی خود در این مورد بخوبی عمل نکرده و نتوانسته دولت را در تامین بودجه عمومی از این طریق مجاب کند و به همین دلیل هر سال کسری بودجه وجود داشته و امسال بیشتر از سال قبل است.

عباسپور تصریح کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس قبل از شکل‌گیری مجلس یازدهم در جلسات خود با منتخبان درباره کسری حدود 180 هزار میلیارد تومانی بودجه دولت در سال جاری مطالبی را مطرح و از ما خواست تا حتما در بررسی‌های خود در مجلس این نکته را مدنظر داشته باشیم.

نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس اظهار کرد: براساس گزارش مسئول مالیاتی کشور دولت توانسته با افزایش 120 درصدی جذب مالیاتی در زمینه کسری بودجه خود تا حدودی موفق کند.

وی بیان کرد: دولت همچنین می‌تواند از طریق بخش ICT، افزایش پایه‌های مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی، تعرفه‌های گمرکی و عایدی بر سرمایه کسری بودجه امسال را جبران کند./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اخبار برگزیده، اصلاحیه بودجه های سالانه، افزایش سرمایه