ابوترابی مطرح کرد ؛

تحول بنیادین در امور فرهنگی

نماینده مردم نجف آباد در مجلس گفت: سیاست های فرهنگی در ۴۰ سال گذشته نتیجه مطلوبی را نداشته بنابراین باید تحول بنیادینی در امورات فرهنگی ایجاد شود.

  خبرگزاری خانه‌ملت؛ ابوالفضل ابوترابیسیدابوالفضل ابوترابی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 25 خردادماه) مجلس شورای اسلامی، خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: آیا در این 40 سال گذشته وضعیت موجود فرهنگی مطلوب بوده است یا خیر؟ مقام معظم رهبری در بیانیه ارسالی برای مجلس یازدهم بر دو موضوع مسائل فرهنگی و اقتصادی تاکید کردند و مسائل فرهنگی را اساس کشور در همه زمینه ها دانستند.
ابوالفضل ابوترابی ادامه داد: وضعیت موجود فرهنگی کشورمان مطلوب نیست پس اگر بخواهیم مانند گذشته یعنی 40 سال پیش راه را ادامه دهیم در حقیقت 40 سال آینده هم همین وضعیت فرهنگی را خواهیم داشت بنابراین باید مجلس و دولت دست به دست هم داده و طرحی نو در اندازند.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید تحول بنیادین در امورات فرهنگی ایجاد شود، اظهار کرد: اگر طرح های پیاده شده تاکنون خوب بود، وضعیت فرهنگی به اینجا نمی رسید. مردم امروز از مسائل فرهنگی و اوقاف ناراضی هستند.

ابوترابی تاکید کرد: دستگاه های متعدد موازی در امور فرهنگی وجود دارند که پاسخگو هم نیستند و امروز هم نیاز به یک جراحی کامل دارند. مدیریت واحد فرهنگی لزوم امروز کشور است.

وی تصریح کرد: براساس اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کانون های مساجد حتی توان پرداخت حقوق کارمندان خود را هم ندارند پس باید پرسید این کانون ها به چه درد این کشور می خورند؟ اگر کانون مساجد نمی توانند حقوق کارمندان خود را پرداخت کنند پس به چه کار می آیند؟ چرا باید یک دستگاه موازی ایجاد کنیم که فقط 400 میلیارد تومان حقوق کارمندان آن را پرداخت کنیم.
ابوالفضل ابوترابیخطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیان کرد: جامعه هدفی که باید از وزارت فرهنگ و ارشاد نتیجه بگیرد آن نتیجه مطلوب را دریافت نمی کند بنابراین شجاعانه اذعان کنید، تمرکزگرایی بلای جان مردم شده است، شما در تهران قرار است برای دور افتاده ترین نقطه کتابخانه یا مسجد بسازید، کلی کارمند و دستگاه در این جریانات نفوذ کرده و جلسه تشکیل می دهند تا شما بتوانید این کار را انجام دهید پس چرا برون سپاری نمی کنید؟ امروز کشور نیاز به تمرکززدایی دارد./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی فرهنگی، اخبار برگزیده، اعضای کمیسیون فرهنگی، انقلاب فرهنگی