کارنامی مطرح کرد ؛

رعایت و اجرای اصل ۲۴ قانون اساسی مرتبط با فعالیت نشریات و مطبوعات

نماینده مردم ساری در اخطاری از وزیر ارشاد خواست تا نسبت به رعایت و اجرای اصل ۲۴ قانون اساسی مرتبط با فعالیت نشریات و مطبوعات در کشور اقدام کند.

 خبرگزاری خانه‌ملت ؛ علی بابایی کارنامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 25 خردادماه) مجلس شورای اسلامی، با استناد به اصل 24 قانون اساسی، در اخطاری گفت: بر اساس این اصل قانون اساسی؛ «نشریات‏ و مطبوعات‏ در بیان‏ مطالب‏ آزادند مگر آنکه‏ مخل‏ به‏ مبانی‏ اسلام‏ یا حقوق‏ عمومی‏ باشد. تفصیل‏ آن‏ را قانون‏ معین‏ می‏ کند.» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نمایندگان در گزارش و تذکرهای خود به این موضوع توجهی نکردند و وزیر نیز برنامه ای برای تقویت نشریات و مطبوعات ارایه نکرد.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورت عدم توجه به فعالیت و وضعیت مطبوعات در کشور، نمایندگان نیز نمی توانند به رسالت خود بپردازند. امیدواریم این موضوع در اولویت وزارت ارشاد قرار گیرد.

دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار نماینده مردم ساری، گفت: اخطار شما وارد نیست اما وزیر ارشاد حتما این موضوع را پیگیری می کند تا نشریات و مطبوعات طبق اصل 24 قانون اساسی از حقوق عمومی خود برخوردار شوند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، مطبوعات، نمایشگاه مطبوعات