عسگری مطرح کرد ؛

ضرورت رفع مشکلات استخدامی و معیشتی فرهنگیان

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش و پرورش باید نسبت به رفع مشکلات استخدامی و معیشتی معلمان اقدام کند تا آنها بتواند به رسالت اصلی خود یعنی پرورش نیروی انسانی بپردازند.

  خبرگزاری خانه‌ملت؛  مهدی عسگری در نشست علنی امروز (یکشنبه، 25 خردادماه) مجلس شورای اسلامی، با اشاره به گزارش وزیر آموزش و پرورش، گفت: آموزش و پرورش یعنی آینده کشور که باید به آن توجه ویژه‌ای شود. عملکرد امروز ما تعیین کننده آینده نظام است. همانطور که رهبر حکیم انقلاب در بیانیه‌ گام دوم آن را سرآغاز ورود به عصر جدید و تمدن سازی نوین خوانده است. آموزش و پرورش باید افرادی در تراز گام دوم انقلاب تربیت کنند که این به وجود افراد و افکار جدید برای بروز تحول نیاز دارد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که آموزش و پرورش برای تبدیل اسناد بالادستی به برنامه عملیاتی چه کاری کرده است؟ افزود: اسناد بالادستی نیاز به برنامه علمیاتی، زمان بندی و شاخص های ارزیابی دارد که وزیر آموزش و پرورش باید درباره برنامه تبدیل این اسناد به برنامه عملیاتی توضیح دهد.

ادامه داد: تا کی قرار است آموزش و پرورش درگیر مسائل و مشکلات معیشتی و وضعیت استخدام نیروهای حق التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی باشد. باید وزارت آموزش و پرورش با کمک مجلس مشکلات معلمان را حل کنند تا آنها بتواند به رسالت اصلی خود یعنی پرورش نیروی انسانی بپردازند. تداوم تجمع فرهنگیان و بیان مطالباتشان خلاف منزلت اجتماعی است که در سند تحول، آموزش و پرورش مکلف به رعایت آن شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی درباره نظام پرداخت گفت: براساس عملکرد رقابتی مبتنی بر نظام رتبه بندی، اقدامات به صورت کامل انجام نشده است و بسیاری از عزیزان ما در دانشگاه فرهنگیان از امکانات و تجهیزات لازم و مناسب برخوردار نیستند، دانشجویان نیز در مضیقه هستند بنابراین نظام جامع ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش که یکی از ضرورت های مورد اشاره در سند تحول است باید به درستی انجام شود تا بسیاری از مشکلات حل شود.

وی  یادآور شد: تحول بنیادین ارزیابی می تواند در توسعه فرهنگی تفکر خلاق و نوآورانه دانش آموزان و ارتقای رویکرد کنترلی آموزش و پرورش تاثیرگذار باشد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بهبود شرایط معیشتی، بهبود معیشت، معیشت