مظفری مطرح کرد ؛

نمایندگان معیشت و اقتصاد مردم را رصد می کنند

نماینده مردم سروستان با اشاره به پیگیری های قوه قضائیه در مبارزه با مفسدان اقتصادی گفت: مجلس یازدهم نیز آماده است تا لبه دوم قیچی مبارزه با فساد باشد.

  خبرگزاری خانه ملت؛ عبدالعلی رحیمی مظفری در نشست علنی امروز (یکشنبه، 25 خرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن تشکر از تلاش های قوه قضائیه در مبارزه با فساد گفت: مجلس آماده است تا لبه دوم قیچی مبارزه با فساد باشد، نمایندگان نیز در بُعد نظارتی، معیشت و اقتصاد مردم را رصد می کنند. صدای خرد شدن استخوان اقشار ضعیف جامعه زیر بار فشارهای اقتصادی به گوش می رسد.

وی  با بیان این سوال که چرا کالاهای اساسی مردم، بازار، سیستم حمل و نقل و رانندگان به عنوان موضوعات و مشاغل حیاتی به حال خود رها شده است، افزود: گرانی افسارگسیخته مردم را ناامید کرده است.

نماینده مردم سروستان، خرامه و کوار در مجلس یازدهم تصریح کرد: وقتی دنیای اقتصاد پساکرونا در رکود است، چرا دولت با دست در جیب مردم کردن، می خواهد رونق ایجاد کند. دولت باید رونق سیاسی را کنار بگذارد، زیرا مردم خسته شده اند. پیام رهبری به مجلس نیز باید راهبرد و منشور حرکت اصلی قرار گیرد.

رحیمی مظفری یادآور شد: استان چهارفصل فارس باید مورد توجه دولت قرار گیرد، معادن شمال شرق به ویژه معادن فولاد باید در اختیار این استان قرار گیرد و مافیای معادن فولاد ریشه کن شود و سلاطین آن در دادگاه محاکمه شوند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: تخصیص اعتبار کافی به سد کوار که قریب به 30 سال از احداث آن می گذرد، لکه ننگی بر عملکرد دستگاه های اجرایی مرتبط است. انتقال پساب شیراز به سروستان، حقابه کشاورزان و انتقال آب به خرامه و کوار باید انجام شود.

وی تاکید کرد: دولت و وزیر جهاد کشاورزی نسبت به حمایت از کشاورزان و بهبود وضعیت حقوق و بیمه آنها و همچنین حمایت از محیط بانان برای حفظ سرمایه های ملی باید اقدامات لازم را انجام دهند. آموزش و پرورش نیز که کارخانه انسان سازی است باید دور از سیاسی سازی و پارتی بازی باشد./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، آیین نامه داخلی مجلس، اخبار برگزیده، دستگاه ه های نظارتی