بدری مطرح کرد ؛

تاکید مقام معظم رهبری بر تحولگرایی

نماینده مردم اردبیل درمجلس گفت: نمایندگان به دنبال تقویت بُعد نظارتی هستند تا اینکه دولت در ریل خدمت به مردم قرار گیرد و بحث معیشت ،مسکن و بهبود فضای کسب و کار از دغدغه های اصلی مجلس است.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ صدیف بدری با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر تحولگرایی و ضرورت این امر در مجلس، گفت:حجم قوانین دست و پاگیر و حتی مزاحم در کشور ما انباشتگی دارد که بواسطه تعدد و عدم شفافیت در آنها ممکن است خواسته و ناخواسته حقوق زیادی از ملت پایمال شود.

نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین و سرعین درمجلس بیان کرد: به جای بسیاری از ساختار سازی های جدید باید نگاه تحول محور در نوع رویکردها و برنامه ها وجود داشته باشد که مجلس می تواند در این زمینه ریل گذاری کند، انباشتگی قوانین از آفت های شفاف سازی عملکردها است و خود می تواند فضایی را برای فرصت طلبانی که قانون را دور می زنند، فراهم می کند.

بدری در تشریح ویژگی های مجلس تحول‌خواه ،مطرح کرد:نمایندگان به دنبال تقویت بُعد نظارتی هستند تا اینکه دولت در ریل خدمت به مردم قرارگیرد و از همه مهم‌تر بحث معیشت و بهبود فضای کسب و کار از دغدغه‌های اصلی مجلس بوده که امیدواریم در این راه به خوبی قدم برداریم.

وی با بیان اینکه مجلس یازدهم علاوه بر اجرای دقیق قوانین باید در بُعد نظارت جدی‌تر وارد شود، اظهار کرد: مجلس باید بیش از آن که به بُعد قانون گذاری بپردازد؛ بازوی نظارتی خود را تقویت کند.

بدری  با اشاره به اینکه تحول در ساختار بودجه نویسی که یکی از مطالبات رهبری است، خاطرنشان کرد: تغییرساختار بودجه بدون کمک مجلس اتفاق نمی‌افتد،با نگاه تحولگرایی می توان ساختارهای سنتی و تکراری به بودجه و گزارش تفریغ که باعث ناکارآمدی ساختارهای مختلف شده را تغییر داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم و یازدهم با بیان اینکه نمایندگان این دوره می‌خواهند دولت را در ریل خدمتگزاری به مردم قرار دهند، تاکید کرد: مشکلات فعلی کشور از خلا قوانین نیست،بلکه عدم شفافیت، تعارضات و انباشت بیش از حد آنها است و چاره جویی برای اینگونه امور در پیام رهبری معظم انقلاب به مجلس جدید نیز مورد توجه قرار گرفته است.

نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رفع مشکلات اقتصادی مردم باید اولویت مجلس و مسولان باشد،تصریح کید: اولویت اصلی برای کنترل بازار مسکن، اجرای جامع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن است ؛ حدود 25 درصد از اقتصاد کشور به بازار مسکن مرتبط است، از این رو مدیریت و ارتقای بازار مسکن تأثیر بسزایی در توسعه اقتصادی از جمله افزایش اشتغال خواهد داشت./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال جوانان، اشتغال زایی، تحول، رهبر انقلاب