مرادی مطرح کرد ؛

۲ رویکرد اصلی مجلس یازدهم

نماینده مردم بندرعباس در مجلس با اشاره به عزم جدی مجلس یازدهم برای ایجاد تحول در ساختار این نهاد و کشور،گفت: مدیریت جهادی و رسیدگی به استان های کمتر برخوردار و اقشار مستضعف نخستین گام ها در دستورکار مجلس یازدهم است.

  خبرگزاری خانه ملت ؛ احمد مرادی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر تحولگرایی، به ضرورت این امر در مجلس، گفت: منشور حرکت مجلس در این دوره، پیام رهبرمعظم انقلاب بوده و تلاش بر این است که فصل بندی های این پیام به عنوان مسیر مجلس قرار گیرد.

وی  با بیان اینکه نماینده باید از دل مردم باشد، افزود:نماینده باید بر پایه نیازهای مردم و شرایط کشور و مجلس و توانش را در بُعد نظارت به سمت حل مشکلات برود.

نماینده مردم بندرعباس،قشم،ابوموسی،حاجی‌آباد و خمیر درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که مجلس در دوره های متوالی داشته حجم انبوه قانونگذاری،ضعف در نظارت و بروکراسی پیچیده در پاسخگویی به نیازهای مردم است،مطرح کرد:مهمترین نگاه و توجه مقام معظم رهبری به ضعیفان و قشر محروم جامعه است؛ لذا مجلس یازدهم باید توجه ویژه ای به مستضعفان و محرومان خصوصا بازنشستگان افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد،جانبازان و رزمندگان معسر داشته باشد و سطح زندگی آنها را ارتقا دهد.

وی با اشاره به جامعه کارگری و تفاوت دستمزدها خاطرنشان کرد: تفاوت چشمگیر دستمزد دو قشر کارگر و کارمند به نظر قابل قبول نیست،اما طرح این موضوع نیاز به یک شرایط بهتری نسبت به شرایط امروز کشور دارد،بعد از انقلاب جامعه کارگری نقش پررنگی در جبهه ‌ها داشتند و پس از آن نیز بخش اعظم راه اندازی صنایع به همت جامعه کارگری انجام شده و لازم است که دولت توجه جدی تری به این قشر آسیب دیده جامعه داشته باشد.

نماینده مردم بندرعباس،قشم،ابوموسی،حاجی‌آباد و خمیر درمجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع شفافیت تاکید کرد: آرای نمایندگان درباره مسائل کلان کشور همچون رای اعتماد به وزرا، استیضاح ها، تصمیم گیری در مسائل اقتصادی همچون یارانه باید علنی باشد،البته این شفافیت باید در سایر نهادهای کشور همچون دولت هم وجود داشته باشد و فقط مختص مجلس نیست.

وی  با بیان اینکه یکی از اصلی ترین اولویت های ما در مجلس یازدهم خدمت رسانی به مناطق محروم و محرومیت زدایی است، تصریح کرد: دو رویکرد اصلی در حوزه برنامه های مجلس یازدهم که اولین مجلس بعد از گام دوم انقلاب است، بحث رسیدگی به استان های کمتر برخوردار و اقشار مستضعف و آسیب پذیر و مدیریت جهادی خواهد بود که آن را در دستورکار قرار می دهیم.مجلس یازدهم باید با رویکرد جهادی و انقلابی از ظرفیت‌های مردمی و گروه های جهادی در مسیر محرومیت زدایی کمک بگیرد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال محرومان، بهبود زندگی فقرا، خط فقر، فقر