راستینه هفشجانی مطرح کرد ؛

خانواده مهمترین سلول راهبردی جامعه

نماینده مردم در مجلس یازدهم، با انتقاد از نبود دستگاه متولی امور خانواده در ساختار اداری کشور،گفـت: خانواده مهمترین سلول راهبردی جامعه بوده که حراست از آن جامعه را پیشرو و با نشاط می کند.

خبرگزاری خانه ملت؛ احمد راستینه هفشجانی با اشاره به ضرورت توجه به مسئله خانواده به عنوان یک اولویت در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفت: مقام معظم رهبری در پیامی به مناسبت افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به دو موضوع اقتصاد و فرهنگ تاکید کردند. هر دو حوزه برای مردم به دلیل قرار گرفتن در تنگناهای معیشتی و حرکت به سوی تمدن‌سازی به ویژه تمدن نوین اسلامی حائز اهمیت است.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، مسئله خانواده را یکی از موضوعات بسیار مهم و اولویت‌دار کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم ارزیابی کرد و افزود: امروز میانگین سن ازدواج آقایان به ۲۸ سال و ۹ ماه و بانوان به ۲۳ سال و ۹ ماه رسیده و رشد جمعیت تقریباً متوقف شده است. از طرفی آینده جمعیت‌ کشور با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری و سایر مسئولان در خصوص جوان ماندن جمعیت بسیار مهم است.

خلاء دستگاه متولی امور خانواده در ساختار اداری کشور/ نهاد خانواده مهمترین سلول راهبردی جامعه است

راستینه هفشجانی، با انتقاد از نبود دستگاه متولی امور خانواده در ساختار اداری کشور، تصریح کرد: البته معاون اموز زنان در ریاست جمهوری وجود دارد اما دستگاهی که مسئله خانواده را از سن ازدواج تا مشکلات مسکن، اشتغال، بیمه و استحکام خانواده مطرح و پیگیری کند، وجود ندارد. از طرفی هم در اندیشه‌های راهبردی نظام و مقام معظم رهبری خانواده مهمترین سلول راهبردی جامعه است.

حراست از خانواده کشور را پیشرو و بانشاط می‌کند

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص خانواده به عنوان مهمترین سلول راهبردی جامعه، تصریح کرد: اگر سلول حیاتی جامعه حفظ و حراست شود، ایران کشوری پیشرو، بانشاط و پوینده خواهد بود اما اگر از خانواده به عنوان یک جامعه کوچک حراست نشود، جامعه بزرگ هم به همان میزان متاثر خواهد شد. بنابراین یکی از دغدغه‌های بنده در کمیسیون فرهنگی تمرکز بر مسئله خانواده خواهد بود./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، تشویق خانواده ها، تعالی خانواده، حمایت خانواده، خانواده