حسینی قطب آبادی مطرح کرد ؛

واگذاری معادن در بورس

نماینده مردم شهربابک در مجلس یازدهم می گوید از آنجایی که معادن جزو انفال بوده و ثروت عمومی محسوب می شود، باید با دقت و سازوکاری مناسب واگذار شود.

  خبرگزاری خانه ملت ؛ رضا حسینی قطب آبادی درباره واگذاری معادن در بورس، گفت: حوزه معدن می‌تواند جایگزین خوبی برای درآمدهای نفتی بوده و کشور را از وابستگی نفتی نجات دهد، اما باید از این ظرفیت با توجه به توسعه پایدار استفاده شود به گونه‌ای که نسل‌های آینده نیز بتوانند از پتانسیل معادن بهره ببرند.

جلوگیری از واگذاری سلیقه‌ای با ورود معادن به بورس

نماینده مردم شهربابک در مجلس یازدهم افزود: واگذاری معادن در بورس دارای معایب و محاسنی است؛ در صورت تحقق این مهم، تمامی متقاضیان می‌توانند برای خرید سهام معادن اقدام کنند از سوی دیگر، از واگذاری سلیقه‌ای معادن توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و اداره کل صنایع و معادن استان‌ها به افراد خاص جلوگیری می شود.

وی در تشریح معایب واگذاری معادن در بورس، اظهار کرد: در بورس تنها افراد سرمایه‌دار می توانند اقدام به خرید و فروش سهام کنند، بنابراین معادن در اختیار کسانی قرار می گیرد که قدرت خرید آنها بسیار است، با این نتیجه افراد توانایی که از بنیه مالی کمتری برخوردار هستند، از این ظرفیت محروم شده و معادن به دست کسانی می افتد که از تخصص کافی برخوردار نیستند.

واگذاری معادن در بورس به پیش بینی سازوکار مناسب نیاز دارد

وی  با بیان اینکه اگر به دنبال واگذاری بورس در معادن هستیم باید مولفه هایی مانند تخصص و تجربه عنوان یکی از اصلی ترین اصول خریداران سهام در نظر گرفته شود، اضافه کرد: از آنجایی که معادن جزو انفال بوده و ثروت عمومی محسوب می شود، واگذاری آن باید با دقت و نظارت کامل انجام شود زیرا فرد با پرداخت پول اندک، از تمام سود و منافع معادن استفاده کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: اگرچه اصل 44 اجازه واگذاری دارایی های دولت را می دهد اما برای این امر باید سازوکار مناسبی پیش بینی شود./

پایان پیام

برچسب ها

آشفتگی بورس، اخبار برگزیده، بازار بورس، بورس، بورس کالا، حوزه معادن