رضایی مطرح کرد ؛

لزوم تقویت نظارت مجلس

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس گفت: نقش نظارتی مجلس دهم ضعیف بوده است و باید در مجلس یازدهم این نظارت تقویت شده تا مشکلات رفع شود.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ علی رضایی  در خصوص لزوم تقویت نظارت مجلس، اظهار داشت: مجلس وظیفه قانونگذاری و نظارت بر اجرای قوانین را برعهده دارد که در صورت انجام این دو وظیفه نتایج مثبتی در کشور حاصل می‌شود.

وی  با بیان اینکه در ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی به عنوان مدیرکل امور مجلس دستگاه‌های مختلف در مجلس حضور داشته‌ام، بیان کرد: در بحث قانونگذاری معمولا مجالس گذشته قوانین بسیار زیادی را تصویب کردند که خیلی از آن‌ها کاربردی و عملیاتی نیست و به درد مردم نمی‌‎خورد، مردم تمایل دارد قوانینی تصویب شود که مشکلات را رفع کند.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامیبا بیان اینکه مجلس در ادوار گذشته در زمینه نظارت ضعیف عمل کرده‌اند، افزود: بسیاری از مشکلاتی که اکنون وجود دارد، نتیجه عدم نظارت است. وقتی در دستگاهی مفسده‌ای به وجود بیاید، اگر آن ناظر کاربلد باشد اجازه نمی‌دهد این فساد گسترده شود.

رضائی با بیان اینکه افرادی پاک دست باید مسئولیت‌های نظارتی را انجام دهند، ادامه داد: اگر ناظری مشکل داشته باشد نمی‌تواند وظیفه نظارتی خود را به خوبی انجام دهد. بنابراین اگر مجلس در انتخاب ناظران دقت کند، مفاسد کمتر می‌شود، چراکه به هرحال مسائل اقتصادی وسوسه برانگیز است و اگر نظارت دقیق باشد، مفاسد کاهش یافته و به حداقل می‌رسد و به همین خاطر باید در مجلس یازدهم نظارت تقویت شود تا مشکلات کاهش یابد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصل عدالت، دستگاه های نظارتی، شفاف سازی