حسینی کیا مطرح کرد ؛

ضرورت افزایش ظرفیت تولید لوازم خانگی

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی می گوید اختلال در عرضه لوازم خانگی یکی از دلایل گرانی و نابسامانی بازار است که دستگاه های نظارتی باید هرچه سریعتر به موضوع ورود کرده و زمینه کاهش قیمت ها را فراهم کنند.

  خبرگزاری خانه ملت؛ جواد حسینی کیا با انتقاد از گرانی لوازم خانگی، گفت: دستگاه‌های نظارتی و سازمان حمایت از مصرف کننده باید با نظارت دقیق بر بازار از سوءاستفاده سوداگران که با احتکار در تلاش اند، سودهای کلان به دست آورند، جلوگیری کنند.

اختلال در عرضه لوازم خانگی یکی از اصلی ترین دلایل گرانی

وی  اختلال در عرضه لوازم خانگی را یکی از اصلی ترین دلایل گرانی این بازار دانست و افزود: برخی فروشندگان و عرضه‌کنندگان از عرضه کالاهای خود ممانعت به عمل آورده و لوازم خانگی را احتکار می‌کنند که سازمان حمایت باید با نظارت و کنترل هر چه بیشتر به دنبال ساماندهی این وضعیت باشد.

ضرورت تامین تسهیلات ارزان قیمت برای افزایش ظرفیت تولید لوازم خانگی

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بانک‌ها می‌توانند با تامین تسهیلات ارزان قیمت، زمینه کاهش هزینه های تمام شده تولید را فراهم کنند این در حالی است که به دلیل دریافت وام‌های گران قیمت، هزینه تمام شده افزایش یافته و لوازم خانگی گران می شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه اگر افزایش قیمتی که توسط تولیدکنندگان اعمال شده متناسب با گرانی مواد اولیه نباشد، باید با آنها برخورد شود، اضافه کرد: در حال حاضر برخی واحدهای تولیدی تعطیل شده اند، می توان با راه اندازی این واحدها شرایط را برای افزایش تولید و کاهش قیمت ها فراهم کرد./

پایان پیام

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، اعتبارات هزینه ای، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، دستگاه ه های نظارتی