راستینه هفشجانی مطرح کرد ؛

ضرورت توجه به ورزش همگانی و توسعه آن در جامعه

راستینه هفشجانی نماینده مردم شهرکرد در مجلس با بیان اینکه ورزش جوانان نیازمند حمایت و هویت بخشی است، گفت: حمایت از قهرمان های تیم ملی و رشته های المپیکی از اولویت های کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ احمد راستینه هفشجانی با تاکید بر ضرورت توجه به ورزش همگانی و توسعه آن در جامعه، گفت: تمرکز بر مسئله ورزش به خصوص در مباحث ورزش همگانی و ورزش تخصصی یکی از مبانیمهم نشاط، پویایی جامعه و سازندگی آینده کشور است، به هر میزانی که در مقوله ورزش کار کرده و متمرکز شویم، به همان اندازه آسیب های اجتماعی و هزینه‌های درمانی کاهش پیدا کرده و از افسردگی جامعه عبور می‌کنیم و جوانان کارآمدی برای ساختن ایران اسلامی خواهیم داشت.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حوزه ورزش جوانان نیازمند هدایت جدی در بخش‌های اعتباری و هویت بخشی است افزود: در مقوله ورزش طرحی داریم تحت عنوان "اردو بام" که متمرکز بر استانهایی خواهد بود که ظرفیت میزبانی ارودهای تیم ملی را دارند.

وی ادامه داد: آمادگی جسمانی، برای حضور در رقابت هایی که در کشور های مرتفع جهان برگزار می شود از مهمترین مواردی است که همیشه مورد توجه تیم های ملی بوده است و برگزاری اردوهای تیم های ملی در کشور های کوهستانی و مرتفع از مهمترین دلایل در این بخش شمار می رود که با توسعه زیر ساخت های ورزشی، زمینه اجرای طرح اردوبام‌ها در مناطق چهار فصل ایران فراهم شده و این دغدغه مهم رفع می‌شود.

حمایت از رشته‌های المپیکی از اولویت‌های کمیسیون فرهنگی مجلس

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با اشاره به ضرورت حمایت از ورزشکاران المپیکی، اظهار کرد: متاسفانه قهرمان‌های تیم ملی در عرصه‌های المپیکی همواره به خاطر عدم حمایت جدی یا سر خورده شده و از کشور خارج می‌شوند و یا دوره قهرمانیشان بسیار کوتاه می‌شود درحالی که دوره‌های قهرمانی در کشورهای توسعه یافته پی در پی و طولانی‌تر است. بنابراین تمرکز بر رشته‌هایی که در عرصه المپیکی و جهانی افتخار آفرینی کرده و پرچم ایران را برافراشته می‌کنند یکی مسائل بسیار مهمی است که کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم باید به آن توجه کنیم. /

برچسب ها

اخبار برگزیده، امکانات ورزشی، توسعه مراکز ورزشی، پارالمپیک